Wyjątkowa konwencja Krzysztofa Bosaka – online i bez publiczności [WIDEO]

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich zaapelował podczas swojej konwencji wyborczej o wprowadzenie stanu wyjątkowego. Była ona prowadzona online ze względu na panującą sytuację kryzysową. Kandydat przedstawił także swój program wyborczy w skład którego wchodzi 27 tez konstytucyjnych. 

Podczas internetowej konwencji Krzysztof Bosak przypomniał że w miniony czwartek koło poselskie konfederacji, w odpowiedzi o opinie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zamknięcia granic, podkreśliło że  „Rząd w sytuacji kryzysowej nie może wahać się z podjęciem żadnych niezbędnych działań, które mają służyć bezpieczeństwu i zdrowiu obywateli”.

Kandydat przekonywał także że podstawowym celem jego programu wyborczego jest wzmocnienie państwa. Sam program został zawarty w postaci 27 tez konstytucyjnych które można przeczytać w broszurze, opublikowanej na stronie internetowej sztabu Bosaka, zatytułowanej „Nowy Prządek”.

Broszura zawiera między innymi takie postulaty jak, wydłużenie kadencji prezydenta do 7 lat  jednak bez możliwości reelekcji, wzmocnienie pozycji premiera czy reforma senatu w skład którego po reformie wchodzili by przedstawiciele samorządów oraz przedstawiciele związków przedsiębiorców, pracodawców, związków zawodowych oraz innych organizacji społecznych, a dożywotnio także byli prezydenci. Według programu instytucje mające kontrolować działania rządu zostały by przekazane w ręce opozycji.

W czasie konwencji polityk Ruchu Narodowego wskazał na wieloletnie zaniedbania w służbie zdrowia, domagał się także wyciągnięcia konsekwencji „Od tych, którzy dopuścili do sytuacji, w której brak sprzętu ochronnego, w której brakuje jasnych kanałów przekazania informacji o obowiązujących procedurach”. Przyznał także że urzędnicy stopnia centralnego, w tym minister zdrowia Łukasz Szumowski, są „Narażeni na wieloletnie zaniedbania, które muszą w ciągu kilku tygodni nadrobić”.

Polityk ocenił, że dla każdego jest jasne iż obecna sytuacja jest nadzwyczajna. Uznał także wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego jako „wprowadzanie stanu wyjątkowego na raty”, ponawiając swój apel z środy o wprowadzenie stanu wyjątkowego i zmianę terminu wyborów prezydenckich, przekonywał że robi to  także „w imieniu tysięcy polaków” którzy zastanawiają się czy będą mogli „bezpiecznie uczestniczyć w organizacji procedur wyborczych”. W kontekście zaistniałej sytuacji przypomniał o swojej propozycji głosowania przez internet.

Na konwencji swoje poparcie dla kandydatury Krzysztofa Bosaka wyrazili liderzy i członkowie ugrupowań wchodzących w skład Konfederacji: Wolność i Niepodległość, w tym prezes partii KORWiN, poseł Janusz Korwin-Mikke, lider Korony, poseł Grzegorz Braun, prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki czy poseł Artur Dziambor.

Sama konwencja z powodu nadzwyczajnych okoliczności odbyła się w nowatorski sposób – całkowicie przez internet, wszystko po to, by uniknąć możliwości rozprzestrzeniania się korona wirusa SARS-CoV-2, z godnie z zaleceniami rządowymi. Dzięki transmisji w mediach społecznościowych zgromadziła ona nawet kilkaset tysięcy obserwatorów, jak podaje rzecznik sztabu Bosaka – Anna Baryłka.

Konwencja wyborcza Krzysztofa Bosaka!

Konwencja wyborcza Krzysztof Bosak, kandydata na urząd Prezydenta RP! #Bosak2020 #NaprzódPolsko🇵🇱

Opublikowany przez Konfederacja Sobota, 14 marca 2020

Źródła: Polsat News, Facebook
 

Jan Jarmuła

Czytaj Wcześniejszy

Jan Ludwik Popławski. Budziciel ludu i twórca polskiej myśli zachodniej

Czytaj Następny

Marian Reutt: Historiozofia Mikołaja Bierdiajewa

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *