List Winnickiego do premiera Morawieckiego ws. wizyty ministra edukacji Izraela

Premier Morawiecki zaprosił do Polski Naftali Bennetta, ministra edukacji Izraela, który jest autorem  słów: „Prawda jest taka, że wiele narodów, także Polacy, pomagało hitlerowcom w mordowaniu Żydów. Niektórzy sami dokonywali tych morderstw”. Nie trzeba było długo czekać na reakcję: Robert Winnicki wystosował do premiera Morawieckiego list otwarty.

 

Oto treść listu:

 

Warszawa, 05.02.2018 r.

Sz.P. Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów

Szanowny Panie Premierze!

Z najwyższym zdumieniem przyjąłem informację o zaproszeniu przez Pana do Polski ministra edukacji Izraela Naftali Bennetta.

Minister Bennett już po rozpoczęciu przez Izrael antypolskiej nagonki zarządził przeprowadzenie w szkołach dwugodzinnych lekcji o holokauście ze “szczególnym uwzględnieniem” odpowiedzialności Polaków.

Jest on również autorem m.in. następujących słów: „Prawda jest taka, że wiele narodów, także Polacy, pomagało hitlerowcom w mordowaniu Żydów. Niektórzy sami dokonywali tych morderstw”.

Jak możemy dowiedzieć się z izraelskich mediów minister Naftali Bennett przyjeżdża do Polski by „nawoływać do „mówienia prawdy” o polskich zbrodniach wobec Żydów w czasie Holokaustu. Ma również naciskać na prezydenta Andrzeja Dudę, aby nie podpisał nowelizacji ustawy o IPN.”

Wobec powyższych faktów apeluję do Pana Premiera o natychmiastowe wycofanie zaproszenia dla Naftali Bennetta do Polski oraz ogłoszenie go persona non grata w naszym państwie. Tym bardziej, że ma on przyjechać po to by wywierać zapowiadany nacisk, skandaliczny nacisk na proces stanowienia prawa w Polsce.

Nie możemy pozwolić na to by politycy uczestniczący w kampanii zniesławiającej oraz agresji politycznej Izraela na Polskę zyskiwali możliwość głoszenia swoich kłamstw również w naszym kraju.

Z poważaniem

Robert Winnicki
Prezes Ruchu Narodowego


Czytaj więcej: Izraelski minister oświaty chce uczyć Polaków historii
medianarodowe.com/Twitter

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Adam Szabelak: O „antysemitach”, którzy… ratowali Żydów

Czytaj Następny

Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej ws. kryzysu dyplomatycznego

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *