Młodzież Wszechpolska przeszkodziła w antyklerykalnym happeningu w Pile #babyshoesremember

Pierwszy raz w Polsce przeprowadzono ogólnoświatową akcję „Baby Shoes Remember” mającą na celu nagłośnić problem pedofilii w Kościele. W Pile na przeprowadzenie happeningu nie pozwolili narodowcy oraz  parafianie.

Akcja ona na wywieszeniu dziecięcych butów i kartek z hasłami o „pedofilach w sutannach” na bramach przed kościołami. Lokalnymi organizatorami happeningów są głównie przedstawiciele organizacji skrajnie lewicowych, antyklerykalnych, feministycznych i anarchistycznych. W większości miast była to  Partia „Razem”, lub „Strajk Kobiet”.

Działacze wielkopolskiego oddziału „Strajku Kobiet” mieli zamiar przeprowadzić akcję przed Kościołem Świętej Rodziny w Pile. Na prowokacje nie pozwolili lokalni działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Buciki i kartki z hasłami były natychmiastowo zrywane przez narodowców. Następnie działacze MW odnieśli buciki z antyklerykalnego happeningu do budynku Biura Parafialnego.


Środowisko narodowo-katolickie za pośrednictwem mediów społecznościowych podkreśla, że kwestia pedofilii w Kościele jest bardzo rozdmuchana, a większość pedofilii to nie kapłani, a tzw. „osoby LGBT”.


 

Rafał Buca

Czytaj Wcześniejszy

Niemieccy nacjonaliści: "Zasiłki tylko dla niemieckich rodzin, nie dla imigrantów"

Czytaj Następny

Michał Ciesielski: Znamię narodowca

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *