Młodzież Wszechpolska przeszkodziła w antyklerykalnym happeningu w Pile #babyshoesremember | Narodowcy.net

Młodzież Wszechpolska przeszkodziła w antyklerykalnym happeningu w Pile #babyshoesremember

Pierwszy raz w Polsce przeprowadzono ogólnoświatową akcję “Baby Shoes Remember” mającą na celu nagłośnić problem pedofilii w Kościele. W Pile na przeprowadzenie happeningu nie pozwolili narodowcy oraz  parafianie.

Akcja ona na wywieszeniu dziecięcych butów i kartek z hasłami o “pedofilach w sutannach” na bramach przed kościołami. Lokalnymi organizatorami happeningów są głównie przedstawiciele organizacji skrajnie lewicowych, antyklerykalnych, feministycznych i anarchistycznych. W większości miast była to  Partia “Razem”, lub “Strajk Kobiet”.

Działacze wielkopolskiego oddziału “Strajku Kobiet” mieli zamiar przeprowadzić akcję przed Kościołem Świętej Rodziny w Pile. Na prowokacje nie pozwolili lokalni działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Buciki i kartki z hasłami były natychmiastowo zrywane przez narodowców. Następnie działacze MW odnieśli buciki z antyklerykalnego happeningu do budynku Biura Parafialnego.

Środowisko narodowo-katolickie za pośrednictwem mediów społecznościowych podkreśla, że kwestia pedofilii w Kościele jest bardzo rozdmuchana, a większość pedofilii to nie kapłani, a tzw. “osoby LGBT”.

 

Komentarze