Najnowszy sondaż wśród kibiców na wybory samorządowe – Kukiz, Ruch Narodowy i PiS na czele | Narodowcy.net

Najnowszy sondaż wśród kibiców na wybory samorządowe – Kukiz, Ruch Narodowy i PiS na czele

Agencja Analityki Sportowej przeprowadziła sondaż polityczny na grupie ponad 11 000 kibiców piłkarskich z całej Polski. Badanie zostało przeprowadzone pod kątem wyborów parlamentarnych oraz wyborów na prezydentów miast: Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Łodzi, Poznania i Szczecina.

W Warszawie faworytem wśród kibiców jest kandydat z ramienia partii PiS Patryk Jaki z poparciem 34,1%. Marek Jakubiak zajął drugie miejsce z wynikiem 20,1%. Natomiast Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, miał poparcie 16,4%. W Katowicach w sondażu liderem został Marcin Krupa z PiS, z wynikiem 13,1%, a drugie  miejsce z 6,6 % poparciem zajął Jarosław Makowski z Koalicji Obywatelskiej. Warto podkreślić, że 36,9% ankietowanych kibiców zapowiedziało, że nie pójdzie na wybory, a 34,4% nie wie na kogo zagłosuje. W Krakowie niespodzianka, ponieważ liderem został kandydat z ramienia partii Wolność, Konrad Berkowicz, z poparciem 26,6%. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Wasserman z PiS, z wynikiem 23,4%, a obecnie urzędujący prezydent Jacek Majchrowski – 9,4%. We Wrocławiu liderką została Mirosława Stachowiak z PiS, z poparciem 27,3%. Drugie miejsce zajął Jerzy Sturyk z Koalicji Obywatelskiej z wynikiem 15,5%.  W Gdańsku 32,1% ankietowanych kibiców opowiedziało się za Kacprem Płażyńskim z PiS, 7,1% za Jarosławem Wałęsą, a 3,6% za Pawłem Adamowiczem. 35,7% ankietowanych jest niezdecydowanych. W Łodzi liderem jest Waldemar Buda z PiS, z wynikiem 19,1%. W Poznaniu 51,2% badanych kibiców opowiedziało się za Jarosławem Puckiem, z poparciem Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego. Natomiast liderem w Szczecinie został kandydat PiS, Bartłomiej Sochański z wynikiem 32,3%.

Jeżeli chodzi o poparcie dla partii politycznych wśród kibiców to na dziś wygląda ono następująco: Kukiz ’15 z poparciem 19%, Ruch Narodowy 18%, PiS 16,5%, Wolność 15,4%, PO 6,3%, SLD 2,1% i Nowoczesna 0,5%. Reszta ugrupowań nie uzyskała więcej niż połowę punktu procentowego.

źródło: sportanalytics.pl

Komentarze