Narodowcy protestują przeciwko ustawie 447 – ,,Nie dostaną od nas ani złotówki"

Rząd USA przyjął we wtorek ustawę dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu. Organizacje żydowskie chcą na jej podstawie wyłudzić 65 mld dolarów od Polski! 

Największe, polskie organizacje nacjonalistyczne nie czekając długo zorganizowały spontaniczny protest pod ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny powiedziały wówczas jednym głosem, że nie zgadzają się na płacenie nieuczciwych zadośćuczynień żydowskim biznesmenom robiącym interesy na tragedii Holocaustu.

Robert Winnicki podczas pikiety stanowczo potępił postawę Polskiego rządu wobec ustawy o żydowskich roszczeniach:

„Sprawa ustawy jest bardzo ważna, a jest bagatelizowana przez polski rząd. W grudniu ubiegłego roku zgłosiłem interpretację w tej sprawie czekałem miesiąc, aby MSZ zajęło się tą sprawą. Mamy do czynienia z biernością ze strony rządu i MSZ. Na moją interpretację odpowiedziano, że Polska od lat jest poddawana naciskom i od lat na różnych spotkaniach i gremiach mamy do czynienia z ofensywą środowisk żydowskich w sprawie roszczeń majątkowych”

Nagranie całego przemówienia posła, Roberta Winnickiego:

 

Minister Spraw Zagranicznych, Jacek Czaputowicz skomentował temat następująco:

 

„Ja bym nie przywiązywał do tego (ustawy 447) zbyt dużej wagi. Wydaje nam się, że przede wszystkim musimy dbać o to, żeby te kwestie załatwiać sprawiedliwie, tak aby nie uprzywilejowywać żadnej grupy państw. Myślę, że tak, jak jest to prezentowane przez komentatorów, że tutaj środowiska żydowskie miałyby otrzymać jakieś mienia, a inne nie – to byłoby sprzeczne ze standardami obowiązującymi w Polsce i ze standardami sprawiedliwości i prawa”

 

Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki odpowiedział:

,,Postawa rządu Prawa i Sprawiedliwości wobec Izraela nie jest na klęczkach – to pełzanie wręcz” 

 

Rafał

Czytaj Wcześniejszy

Ojciec Alfiego Evansa: Polska jest niesamowita!

Czytaj Następny

Facebook nie dla ONR i NOP

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *