Narodowy głos kobiet - Rozpoczęła się akcja „W Imieniu Dam” [WIDEO]

Jak co roku w związku ze zbliżającym się dniem 8 marca, czyli dniem kobiet, ruchy narodowe, konserwatywne a przy tym kobiece organizują akcję „W Imieniu Dam”. Akcja ta ma na celu pokazanie iż kobiety także mają swój głos i wkład w budowanie środowiska narodowego a także pokazanie sprzeciwu kobiet wobec feminizmu.

Z tej okazji dziś w sejmie w godzinach porannych odbyła się konferencja prasowa na której głos zabierały kobiety z różnych organizacji narodowych, w tym z Młodzieży Wszechpolskiej, Narodowej Organizacji Kobiet i Rot Marszu Niepodległości.

Konferencję prasową rozpoczął poseł na sejm IX kadencji, prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, który oddał głos działaczce Młodzieży Wszechpolskiej Zofii Kulskiej.

8 Marca obchodzimy dzień kobiet, Młodzież Wszechpolska od kilku lat organizuje akcję „W Imieniu Dam”. Chciałybyśmy tą konferencją rozpocząć cykl wydarzeń jaki będzie miał miejsce w najbliższy weekend organizowanych przez Młodzież Wszechpolską, oraz tygodnia kobiet organizowanego przez Narodową Organizację Kobiet. Akcja „W Imieniu Dam” pokazać że nie tylko środowiska feministyczne mówią głosem kobiet ale też środowiska narodowe chcą przekazać swoje wartości.

Następnie głos zabrała Kinga Deptuła, która również jest działaczką Młodzieży Wszechpolskiej:

Kobiety to organizatorki życia społecznego a także życia rodzinnego i zawodowego. My wykorzystujemy naszą słynną kobiecą wszechstronność czy wielozadaniowość. Wykorzystujemy to co jest nam dane, nasze uzdolnienia i dostępne narzędzia, nie boimy się przy tym łączyć z naszą wrażliwością. Tym samym nie boimy się pokazywać że łączenie wszystkich tych aspektów jest możliwe i owocuje na wielu płaszczyznach.

Dodała także:

Należymy do organizacji która w większości składa się z mężczyzn, ale przy tym nie zatracamy się, nie zatracamy swojej kobiecości, Wszechpolki to kobiety silne ale zarazem wrażliwe, rozsądne a przy tym delikatne. Wszechpolki są kobietami zorganizowanymi ale także takimi które potrafią połączyć to z delikatnością przy tym nie tracąc tego co najważniejsze - dobrego serca. W tym wszystkim nie chodzi o to żeby kobiety były lepsze, silniejsze, ważniejsze od mężczyzn, tu chodzi o to żebyśmy się wzajemnie uzupełniali.

W ciągu najbliższych dni w związku z akcją odbędzie się pikieta mająca być przeciwieństwem organizowanej tego samego dnia feministycznej „Manify”. Wszystkie szczegóły przebiegu akcji można znaleźć na stronie Facebookowej akcji.

Zapraszamy do obejrzenia całości konferencji prasowej:

Konferencja prasowa „W imieniu Dam”

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z konferencji prasowej naszej corocznej akcji z okazji Dnia Kobiet. Pokazujemy prawdziwe oblicze kobiecości, a nie to lansowane przez feministki!

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska Piątek, 6 marca 2020

Źródło: Facebook
 

Jan Jarmuła

Czytaj Wcześniejszy

W całym kraju odbyły się dziesiątki marszy ku czci Żołnierzy Wyklętych [FOTORELACJA]

Czytaj Następny

Spot wyborczy Krzysztofa Bosaka - „Naprzód Polsko!” [WIDEO]

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *