Parada Równości w Gnieźnie – więcej kontrdemonstrantów niż idących w marszu

 Plaga LGBT za kolejne miejsce swojej parady obrała pierwszą stolicę Polski.  W sobotę  przeszedł pierwszy marsz równości pod hasłem „Gniezno- pierwsza stolica równości”. Jak się okazało, kontrmanifestanci zebrali się w liczniejszym gronie.

Jeszcze na początku tygodnia Tomasz Budasz, prezydent Gniezna z ramienia PO, zakazał organizacji tego marszu. Na sobotę 13 marca zaplanowano aż 18 zgromadzeń. 16 z nich to kontrmanifestacje a 2 to marsze równości. Wszystkie miały odbyć się w centrum o tej samej porze. Swoją deycyzję argumentował tak:

Biorąc pod uwagę doświadczenia innych miast, a także temperaturę każdego sporu światopoglądowego prowadzonego pomiędzy tymi grupami, istnieje uzasadniona obawa zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców oraz zniszczenia infrastruktury miejskiej, witryn sklepowych, mienia mieszkańców w tym np. parkujących aut czy ogródków kawiarnianych. Planowana trasa przemarszu przez centrum Gniezna spowodowałaby ponadto całkowity paraliż komunikacyjny miasta.

W zaistniałej sytuacji, organizatorzy parady odwołali się do sądu, a ten zdecydował, iż większość zgromadzeń może się odbyć. Prezydent Gniezna złożył zażalenie na decyzję sądu okręgowego. Po rozpatrzeniu wniosku, Sąd Apelacyjny w Poznaniu ostatecznie wyraził zgodę na marsz równości.

Prezydentowi nie pozostało nic, jak tylko poprosić mieszkańców i uczestników o spokój i kulturę.

W marszu dewiantów wzięło udział  ponad 300 osób. Obrońców tradycyjnych wartości było ok. 500. Zgromadzili się z licznymi banerami, widniały na nich hasła takie jak: „Konstytucja RP, Rozdział 1, Art. 18: Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny […]” , „Stop homopropagandzie”, czy „Łapy precz od naszych dzieci”. Druga strona zaprezentowała ujmujące godności stroje, roznosili również w koszykach prezerwatywy . Widok zwolenników równości przyprawiał jedynie o współczucie.

Film poniżej ukazuje jak brutalnie policja traktowała kontrmanifestantów, co za rządów PiSu wcale nie jest nowością.

Wczoraj późnym wieczorem dwa nasze posty dotyczące blokady marszu równiejszych w Gnieźnie zostały usunięte przez…

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska – Okręg Wielkopolski Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Źródło: wpolityce.pl

 
 
 
 

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Cezary Wierzchoń: Krajobraz stagnacji

Czytaj Następny

Benedykt XVI: List o przyczynach kryzysu w Kościele

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *