Po apelach środowisk katolickich gdański model na rzecz praw LGBT nie zostanie wprowadzony w życie?

Pod koniec czerwca Rada Miasta Gdańsk przyjęła skandaliczny „Model na Rzecz Równego traktowania”, który nadawał aktywistom LGBT wiele nowych praw pomagających w prowadzeniu działalności na rzecz „tolerancji dla osób homoseksualnych”. Dokument dawał też prawo na indoktrynację dzieci w szkołach przez działaczy LGBT.

Środowiska narodowo-katolickie oraz ProLife wielokrotnie apelowały do włodarzy miejskich i wojewódzkich o to, aby odrzuciły Model. Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich odpowiadając na apele zaskarżył model do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Stowarzyszenie „Odpowiedzialny Gdańsk” będące głównym przeciwnikiem przyjęcia modelu stwierdza, iż łamie on konstytucję oraz wiele ustaw, w tym ustawę o samorządzie gminnym.

„Zapowiedź decyzji wojewody pomorskiego o skierowaniu skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na uchwałę Rady Miasta Gdańska – tzw. Model Równego Traktowania, przyjmujemy z zadowoleniem. Jest do dla nas sygnał, że obywatelski sprzeciw wobec działań władz miasta ma sens” – mówił Przemysław Majewski z inicjatywy „Odpowiedzialny Gdańsk”.
Radni z ramienia Platformy Obywatelskiej nie kryją swojego oburzenia utrudnieniami w „przepchnięciu” projektu – „zapisy gdańskiego Modelu [na Rzecz Równego Traktowania] są bardzo potrzebne i liczymy, że szybko wejdą w życie” – mówił szef klubu PO w Radzie Miasta, Piotr Borawski krytykując wcześniej ingerencję Wojewody.

Podczas głosowania nad projektem pod Radą Miasta odbyły się protesty; ponad 300 osobowy protest środowisk katolickich, narodowych i ProLife, którzy sprzeciwiali się przyjęciu projektu oraz około 20-30 osobowa manifestacja poparcia dla projektu zorganizowana przez środowisko LGBT i KOD.

Przeciwnicy Modelu na Rzecz Równego Traktowania (fot; Radioem.pl)

Zwolennicy Modelu na Rzecz Równego Traktowania (fot; Dziennik Bałtycki)

Na manifestacji obecni byli, również narodowcy. Przedstawiciel Młodzieży Wszechpolskiej zabierając głos mówił o tym, że „środowiska LGBT nie mają prawa w imię chorej równości niszczyć życia dzieciom jeszcze na poziomie wczesnoszkolnej edukacji”. Przemówienie narodowiec zakończył okrzykiem „Ave Christus Rex”, który zaczął skandować cały tłum.


 
źródło: Radio Maryja, Dziennik Bałtycki
 

Rafał

Czytaj Wcześniejszy

Przemysław Hołyst: Parlamentarny poziom dna

Czytaj Następny

Zbigniew Ścibor-Rylski spocznie na Starych Powązkach

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *