Polaku! Poznaj przyrodę ojczystą! | Narodowcy.net

Polaku! Poznaj przyrodę ojczystą!

Niezmiernie miło nam poinformować, że rozpoczynamy cykl felietonów na tematy przyrodnicze. Świadomi idei jaka przyświeca portalowi Narodowcy.net, a więc przybliżanie spraw istotnych dla życia narodu, prezentowania ich z nacjonalistycznej perspektywy oraz pobudzania do dyskusji i twórczej debaty, pragniemy wszystkim czytelnikom przybliżać także tematy związane z przyrodą ojczystą.

Współczesny człowiek wrzucony w wir kapitalizmu, bezmyślnej pogoni za pieniądzem, karierą i iluzją szczęścia, którego dosięgnąć nie może, coraz bardziej oddala się od rzeczywistości. Kupuje rzeczy, których nie potrzebuje,  aby poczuć lepszym od ludzi których nie lubi, bo i lubić nie potrafi. Nie zna piękna lecz tandetę i kicz serwowany mu przez celebrytów i modę wyzutą z jakiegokolwiek poczucia wstydu i estetyki. Kontakty międzyludzkie zastępuje portalami społecznościowymi, a prawdziwe uczucie mechanicznym seksem z przypadkowymi osobami, które podobnie jak on swój głos sumienia próbuje zagłuszyć odurzeniem alkoholu i narkotyków. Człowiek postawiony w takiej wielkomiejskiej rzeczywiści doskonale wie gdzie serwują sushi z kaparami, jakiego filtru na instagramie używać do zdjęć jedzenia oraz czym się różni iphone 6 od 6s. Wiedzę na tematy przyrodnicze czerpie z fejsbuka Kingi Rusin i wegetariańskiego kanału na youtubie, a jedyne zwierzę z jakim ma kontakt to jego długowłosy, rasowy kotek, na karmę i kosmetyki którego wydaje więcej niż zarabia przeciętny Polak z prowincji.

Taki oto smutny i nieco przejaskrawiony obraz współczesnego człowieka, wyłania się zza kurtyny zwaną ignorancją. Faktem jest jednak, że ludzie mają coraz mniej kontaktu z przyrodą. O ile starsze pokolenia wychowane jeszcze na wsi lub spędzające tam czas u dziadków na wakacjach z tym światem jakoś do czynienia miały i próbowały go poznać, tak kolejne, młodsze roczniki przyrodę widzą jedynie przez szybę ekranów swoich smartfonów i laptopów. Mimo szybkiego i mobilnego dostępu do informacji, do internetu, świadomość społeczna na temat środowiska naturalnego systematycznie spada. A z nią  odwrotnie proporcjonalnie rośnie chęć do wydawania arbitralnych wyroków na temat w jaki sposób powinna funkcjonować(sic!) i możliwości korzystania z niej człowieka. I nade wszystko, roszczeniowość.

Uważamy, że słowo narodowiec oznacza człowieka świadomego. Świadomego swoich obowiązków wobec przeszłych i przyszłych pokoleń Polaków, ale także wobec faktów otaczającego świata w którym przyszło nam żyć. Świat ten to nie tylko polityka czy gospodarka, lecz także przyroda bo to z jej zasobów naturalnych korzystamy na co dzień, choćby jeżdżąc samochodem. Zasoby naturalne, jej położenie czy klimat stanowią bardzo ważny czynnik dla funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki kraju. Warto więc pochylić się nad tym zagadnieniem nieco bardziej i dowiedzieć się czym jest polska Przyroda Ojczysta.

Pierwszy z cyklu felieton już za tydzień! Zapraszamy!

Komentarze