Policja zatrzymała aktywistę pro-life za modlitwę [+VIDEO]

Służby mundurowe zatrzymały w Warszawie koordynatora Fundacji Pro-Prawo do Życia za organizację publicznej modlitwy różańcowej w intencji powstrzymania aborcji w szpitalu w Oleśnicy. Zarekwirowano sprzęt należący do Fundacji.

Warszawska policja zatrzymała Adam Brawata, koordynatora akcji pod ośrodkiem aborcyjnym w Oleśnicy. Organizator modlił się na różańcu i trzymał przed wejściem do szpitala transparent ostrzegający przed skutkami aborcji, który siłą wyrwali z jego rąk policjanci. Akcja była legalnym, zarejestrowanym zgromadzeniem publicznym.

Według relacji Fundacji Pro-Prawo do Życia, w pewnym momencie pod szpitalem pojawił się urzędnik z miejscowego ratusza. Oświadczył, że rozwiązuje zgromadzenie i wezwał policję.

Organizacja zaznacza, że „placówka w Oleśnicy to aktualne największy ośrodek aborcyjny w Polsce”. Według informacji ujawnionych przez pracowników szpitala, aborcję dokonuje się tam tzw. metodą D&E, czyli kawałkowania ciał dzieci, jak również poprzez wstrzykiwanie w serca chlorku potasu. 

Narodowcy.net

Damian Drozd

Czytaj Wcześniejszy

Rząd Donalda Tuska chce zniszczyć polski przemysł futerkowy

Czytaj Następny

Adam Bodnar: „Wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu Holokaustu. W tym także naród polski”

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *