Prezydent zmienił zdanie: nie chce narodowców w komitecie obchodów stulecia niepodległości | Narodowcy.net

Prezydent zmienił zdanie: nie chce narodowców w komitecie obchodów stulecia niepodległości

Rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński w wywiadzie dla RadiaZet oznajmił, że prezydent Andrzej Duda nie będzie zapraszał organizatorów Marszu Niepodległości do współpracy przy organizacji 100 obchodów odzyskania niepodległości.

Prowadzący audycję zapytał o deklarację prezydenta, który zapowiadał poszerzenie komitetu o środowiska narodowe. Łapiński stwierdził, że nie było to oficjalne zaproszenie tylko luźna deklaracja. Nagabywany przez redaktora o możliwości poszerzenia komitetu wypowiadał się negatywnie:

„W tej chwili jednak, to jest przede wszystkim czas żeby organizatorzy Marszu Niepodległości pewne rzeczy przemyśleli”

“W tej chwili sytuacji takiej żeby organizatorzy tego marszu [Niepodległości] mieli być zapraszani, nie ma”

“Po pewnych wydarzeniach 11 listopada [pomysł zaproszenia narodowców do Komitetu] się zdezaktualizował”

Członek zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Jerzy Wasiukiewicz skomentował dla portalu kresy.pl te doniesienia tymi słowami:

„My dalej robimy swoje, tak jak robimy to od wielu lat, działając całkowicie społecznie. W 100-lecie obchodów niepodległości organizujemy kolejny Marsz Niepodległości i mam nadzieję, że będzie to największy Marsz z dotychczasowych. Tegoroczny Marsz Niepodległości był najbardziej „biało-czerwonym” Marszem z dotychczasowych, nigdy wcześniej nie widziałem takiego morza biało-czerwonych flag na Marszu. I szkoda, że Pałac Prezydencki tego nie dostrzegł, ale dostrzegł nieprzychylne Marszowi relacje w lewicowo-liberalnych mediach polskich i zagranicznych i uległ presji”.

źródło: kresy.pl

 

Komentarze