Rolnikhandluje.pl: nowy portal wspierający polskie rolnictwo

Portal „rolnikhandluje.pl” to witryna internetowa mająca za zadanie skracać drogę przepływu produktów rolno-spożywczych między producentem, a konsumentem. Pozwala ewentualnemu klientowi na uzyskanie informacji, gdzie i od kogo może uzyskać zdrowe produkty na rodzimym rynku.

Rolnikhandluje.pl to witryna ogłoszeniowo-sprzedażowa aktywna od połowy maja 2020 roku, dająca konsumentowi możliwość zakupu żywności i innych produktów rolnych bezpośrednio od producenta. Założeniem portalu jest ułatwianie klientom pozyskiwania zdrowej żywności bezpośrednio od rolnika, bez ingerencji pośredników.

Strona działa tak, jak inne witryny tego typu, np. „OLX.pl”. Konsument wpisuje w wyszukiwarkę na portalu co chce kupić oraz w jakiej odległości od swojego miejsca zamieszkania, a witryna pokazuje mu oferty rolników gotowych sprzedać swoje produkty. Oczywiście, w chwili pisania tego artykułu strona jest bardzo świeża, więc ilość ofert jest jeszcze dosyć uboga, ale twórcy apelują o cierpliwość i zapewniają, że baza danych zostanie wkrótce uzupełniona.

Jak zapewniają twórcy witryny, na takim sposobie sprzedaży korzystają zarówno nabywca, jak i producent. Konsument może przyjechać do gospodarstwa rolnika, z którym wcześniej się umówił, obejrzeć jak produkowana jest żywność oraz ocenić jej jakość. Sama transakcja odbywa się nie w sklepie, czy hali, tylko u gospodarza, dzięki temu konsument ma gwarancję, że produkty są świeże, wie gdzie, co i od kogo kupuje. Producent za to, otrzymuje 100 % wartości produktu, który sprzedaje.

Do opisywanej strony odnieśli się posłowie z ramienia Konfederacji: Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak na konferencji prasowej z 21 maja 2020 roku. Poseł Braun na wspomnianej konferencji stwierdził, że niniejsza witryna ma dać nowe życie polskiej produkcji rolno-spożywczej, a poseł Bosak dodaje:

Skrócenie łańcucha dostaw, patriotyzm konsumencki i efektywność ekonomiczna, to główne założenia w oparciu, o które chcemy rozwijać polski handel, polską wytwórczość zdrowej żywności i dostęp polskiego konsumenta do dobrej jakości, polskiej żywności, produkowanej, tutaj w kraju, przez naszych sąsiadów, właśnie, mieszkańców wsi.

Poniżej film z omawianej konferencji:

Konfederacja wspiera polskich rolników! Braun i Bosak zapraszają na portal rolnikhandluje.pl!

#Konfederacja wspiera polskich rolników! Grzegorz Braun i Krzysztof Bosak zapraszają na portal rolniczo-konsumencki Rolnikhandluje.pl, który ułatwi sprzedaż polskiej żywności oraz przywróci więzi między konsumentami i producentami.Krzysztof Bosak: "Skrócenie łańcucha dostaw, patriotyzm konsumencki i efektywność ekonomiczna, to główne założenia, o które chcemy rozwijać polski handel, polską wytwórczość zdrowej żywności oraz dostęp konsumentów do dobrej jakości, polskiej żywności, produkowanej przez naszych sąsiadów, mieszkańców wsi."

Opublikowany przez Konfederacja Czwartek, 21 maja 2020

 

Źródło: https://rolnikhandluje.pl/

 

Kuba Kluczynski

Czytaj Wcześniejszy

Ernest Kobyliński: Sukcesy i porażki Rafała Trzaskowskiego

Czytaj Następny

Jak uratować Europę? Plan Marion Maréchal-Le Pen

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *