Ruszyła tegoroczna kampania Młodzieży Wszechpolskiej "Kupuj Polskie"

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej tradycyjnie od wielu lat w okoliach Świąt Wielkanocnych zachęcają Polaków do kupowania polskich produktów w polskich sklepach. Akcję przeprowadzili już w kilku miastach.

Akcja ma na celu promowanie patriotyzmu konsumenckiego. Codzienne wybory, których dokonujemy podczas zakupów w dłuższej perspektywie mają wpływ na stan polskiej gospodarki. Wiadomo, iż nie da się całkowicie zrezygnować z kupowania zagranicznych marek. Często jednak możemy wybrać, czy dany produkt kupić od polskiej firmy, czy też obcej. Kampania uświadamia, że takie drobne czyny, mają pozytywny oddźwięk na naszą rodzimą gospodarkę.

Nie zawsze jednak mamy pewność, czy dany produkt faktycznie został wyprodukowany w Polsce. Pomocna wtedy jest aplikacja Pola. Umożliwia ona zeskanowanie kodu kreskowego, po czym wylicza jak bardzo dany produkt jest polski. Bierze pod uwagę 4 warunki : czy firma zarejestrowana jest w Polsce, płaci tu podatki, ma tutejsze centrum badawczo-rozwojowe i nie jest własnością zagranicznego koncernu.

Wszechpolacy zorganizowali konferencje prasowe, po których rozdawali mieszkańcom ulotki, informujące o kampanii i krokach, które mogą podjąć, aby również dołożyć cegiełkę w polepszeniu stanu naszej gospodarki. W wielu sklepach zawisły również plakaty tegorocznej akcji.

 

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Wielka Sobota – ogień, woda i słowo

Czytaj Następny

Wszechpolacy domagają się nagrody od policji

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *