Szwecja: Bank zamyka konta narodowcom

  
Bank Nordea zamknal konta Nordyckiej Mlodzieży (Nordisk Ungdom) i konserwatywnej Motpol. Powód: ,,grupy te są niemoralne.”

Pod koniec listopada bieżacego roku bank Nordea poinformował o zamknięciu kont bankowych Nordisk Ungdom i Motpol. Zdaniem młodzieżowej organizacji powodem są nacjonalistyczne poglądy.

Ponieważ system bankowy jest w rzeczywistości regulowaną oligarchia, stwarza to poważne problemy dla opozycji, gdy banki decydują się odmówić jej możliwości posiadania nawet konta bankowego. Decyzja Nordea jest częscią większej kampanii skierowanej przeciwko opozycji na całym Zachodzie. Elita jest po prostu przerażona naszymi sukcesami.

-pisze Nordisk Ungdom na swojej stronie internetowej.

Gdy organizacja próbowała następnie otworzyć konto w Danske Bank, otrzymała odpowiedz, ze założenie rachunku bankowego dla niej jest niemożliwe.

W związku z obecnym obciążeniem pracą oraz poniższym musimy z przykrością poinformować, iż niestety odmawiamy świadczenia Wam usług biznesowym, o które się ubiegacie.

Szwedzki dziennik internetowy Fria Tider skontaktował się z telefonicznie z bankiem Nordea. Sekretarka prasowa Janina Pfalzer stanowczo zaprzeczyła, jakoby bank rejestrował poglądy klientów.

Niestety nie mogę komentować spraw poszczególnych klientów, nie mogę nawet potwierdzić, czy są to klienci, czy nie. Przykro mi.
Nie rejestrujemy ludzkich poglądów. Wszyscy są…Mamy bardzo silna ochronę prawna w Szwecji, żeby mieć konto bankowe, o ile nie popełnia się przestępstwa i to tez im powiedzieliśmy. Ponad powyższe nie mam nic do dodania.
Wiec każdy może w zasadzie mieć u was konto?
O ile nie popełniło się przestępstwa i nie postępowało się przeciwko bankowi wcześniej.
A wiec naziści mogliby posiadać konto?

W tym momencie sekretarka stanowczo wycofała się z rozmowy.

Wiesz, co? Czuje, ze nie chce już więcej komentować. Podałam odpowiedzi, które byłam gotowa podać i muszę obrzydliwie bardzo podziękować za rozmowę. Dziękuję.

Konto w banku Nordea posiada m.in. Partia Komunistyczna.

Źródło: friatider.se

 
 

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Maksymilian Kawa: Historia Falange Española

Czytaj Następny

Marcin Malik (Kompas Travel): Podróże po Azji Zachodniej

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *