Ulicami Warszawy przeszedł 13. Marsz dla Życia i Rodziny

W dniu dzisiejszym po raz 13. ulicami Stolicy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Hasło tegorocznego marszu brzmiało: „Polska rodziną silna!”.

Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył o godz. 12:00 z Placu Trzech Krzyży, poprzedziła go Msza Święta w kościele św. Aleksandra. Zakończył się pod Kościołem Wizytek, który znajduje się przy Krakowskim Przedmieściu. Marsz zakończono wspólną modlitwą w intencji Ojczyzny, którą ułożył ks. Piotr Skarga oraz odśpiewaniem hymnu „My chcemy Boga”.

Podczas marszu, w którym wzięły udział zarówno osoby starsze, jak i młodsze – a także rodziny z dziećmi i kobiety w ciąży, dominowały biało-czerwone flagi, transparenty z hasłami wyrażającymi poparcie dla tradycyjnego modelu rodziny oraz ochrony życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Uczestnicy Marszu nieśli kilkunastometrową biało-czerwoną flagę, którą do Stolicy przywieziono aż ze Szczecina.W marszy wziął również udział kandydat na prezydenta miasta z ramienia PiS Patryk Jaki wraz z żoną oraz synkiem.
Podczas Marszu przeprowadzono kwestę na rzecz Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach pod Warszawą, który prowadzą Siostry Matki Bożej Miłosierdzia.

źródło: rmf24.pl/twitter.com/facebook.com (zdjęcie – Centrum Życia i Rodziny)

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Rafał Buca: Konserwatywno-liberalne rozdwojenie jaźni – czyli Jacek Wilk o związkach partnerskich

Czytaj Następny

"Polacy, po swoje!" Nowy spot Respect Us – tym razem z okazji Mundialu

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *