Wnuczka mjr Karwowskiego zdradziła, co dziadek wyszeptał jej do ucha podczas ślubu

O ślubie wnuczki bohatera wojennego i nim samym głośno było nie tylko w Polsce. Kiedy 2 dni po poprowadzeniu jej do ołtarza 94-letni Bronisław Karwowski zmarł, jego historia poruszyła także zagranicznych czytelników.

W odpowiedzi na zainteresowanie Daily Mail opublikował materiał, w którym wnuczka zmarłego opowiada co usłyszała od dziadka w dniu ślubu. A dokładniej tuż przed momentem, gdy poprowadził ją w stronę ołtarza.

Czekałem na ten moment, cieszę się, że dożyłem chwili, by go zobaczyć – relacjonuje Joanna Sema i dodaje, że gdy dziadek wypowiedział te słowa, zalała się łzami.


Zdradziła również, że Bronisław Karwowski, pomimo słabej kondycji, był zachwycony ceremonią oraz faktem, że zdjęcia z niej rozniosły się w mediach społecznościowych. Był szczęśliwy również dlatego, że przy tej okazji powróciła jego historia.


Mjr Bronisław Karwowski ps. „Grom” zmarł 1 września, 2 dni po ślubie wnuczki w wieku 94 lat. Był wieloletnim członkiem Rady Naczelnej Związku Żołnierzy NSZ, brał udział w powstaniu warszawskim. O śmierci mjr. Bronisława Karwowskiego poinformowano na oficjalnych kanałach społecznościowych Narodowych Sił Zbrojnych.

Z żalem zawiadamiamy, że dzisiaj 1 września 2018 r. w 79. rocznicę napaści Niemiec na Polskę odszedł na wieczną wartę przeżywszy 94 lata mjr Bronisław Karwowski ps. „Grom” – wieloletni członek Rady Naczelnej Związku Żołnierzy NSZ, żołnierz wyklęty, oficer II konspiracji NSZ-NZW – czytamy we wpisie na Facebooku z 1 września,

Opublikowany przez NARODOWE SIŁY ZBROJNE Sobota, 1 września 2018

 
Za swoje zasługi mjr Karwowski został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami i Krzyżem Narodowego Czynu Zbrojnego.
źródło: o2.pl

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Na spotkanie z Partią Razem w Oleśnicy nie przyszedł nikt poza dziennikarzami

Czytaj Następny

Zadał pytanie „Kim jest Jonny Daniels?”. Spalono mu auto

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *