Wszechpolacy: "Zamiast iść na Strajk Klimatyczny posprzątaj z nami las"

30 listopada działacze Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego oraz ONR-u zorganizowali akcję o motywie ekologicznym- „Sprzątanie Osiedla Nowosolna”. Celem było uprzątnięcie terenu okolicznych lasów na wspomnianym terenie.

Organizatorzy do włączenia się w akcję zaprosili wszystkich mieszkańców Łodzi, również dzieci. Było to już 3. wydarzenie tego typu.

Pragnę, aby w przyszłym roku wydarzenie zostało wpisane do kart imprez na osiedlu Nowosolna- podkreślał jeden z organizatorów, Patryk Granisz

Młodzież Wszechpolska często porusza temat przyrody. Podkreślają natomiast zasadniczą różnicę między troską o naturę, a ekofanatyzmem.
W roku 2017 w Poznaniu Wszechpolacy przeprowadzili szereg akcji pod tytułem „Warta to nie gemyla”. Wystosowali wniosek do Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” o zwiększenie ilości śmietników, kontenerów i toalet na terenach nadwarciańskich, które służą rekreacji i wypoczynkowi Poznaniaków. Wybrzmiał również postulat, że nad Wartą znajduje się za mało pojemników na śmieci, do których można wrzucać odpadki, jak również za mało jest toalet, co jest winą włodarzy miasta Poznań.


W serwisach społecznościowych Wszechplacy przypominają  temat konieczności utrzymania czystości jako przejaw aktywizmu społeczeństwa obywatelskiego, a także codziennego patriotyzmu i umiłowania ojczyzny. Robią to od lat, ale niektórzy wolą skupiać uwagę wokół ostatniego szumu, którego powodem jest ruch Młodzieżowego Strajku Klimatycznego…
Źródła: twitter, Facebook, narodowalodz.pl

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

"Pracujo i płaco podatki". Nie tylko ekonomia, głupcze!

Czytaj Następny

Marsz ,,Burego" w Bydgoszczy [Zdjęcia + WIDEO]

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *