"Zasypmy ambasadę Wielkiej Brytanii pluszakami! #AlfieEvans" – akcja sprzeciwu wobec zabijania 2-latka | Narodowcy.net

“Zasypmy ambasadę Wielkiej Brytanii pluszakami! #AlfieEvans” – akcja sprzeciwu wobec zabijania 2-latka

2-letni Alfie Evans ma w tej chwili wsparcie z całego świata. W akcję włączyła się również Młodzież Wszechpolska, organizując wydarzenie na Facebooku.

Chłopiec od ponad doby po odłączeniu aparatury podtrzymującej prace układu oddechowego oddycha samodzielnie. Mimo to obsługa szpitala jest związana decyzją sądu, który stwierdził, że chłopiec nie może dłużej żyć. Alfie nie miał dostarczanego jedzenia i w tej chwili żyje o własnych siłach.

Jak poinformował Wojciech Cejrowski na swoim profilu:

Alfie dostał glukozę ok. godz. 1 w nocy, po dwudziestu kilku godzinach głodówki. W nocy odebrano chłopcu tlen. Alfie zaczął mieć poważniejsze problemy z oddychaniem ok. godz. 3 rano […] Rodzina zamieściła apel o wzmożoną modlitwę ws. oddychania, a następnie dwa dyskretne apele o “pilne” przeniesienie pod szpital masek, najpierw tlenowej, potem resuscytacyjnej, które mógłby odebrać ktoś z rodziny. Szpital nie pozwalał użyć sprzętu dostępnego na miejscu.

Nie można beznamiętnie przyglądać się ludzkiej tragedii, która dotyka tak małe i niewinne życie. Dlatego Polacy również włączają się w akcję wsparcia chłopca – nie tylko modlitwą, ale również symbolicznym gestem. W wielu polskich miastach, w których znajdują się brytyjskie konsulaty, podjęto taką inicjatywę – KLIK.

 

źródło: facebook.com

 

Komentarze