84 rocznica powstania ONR – Liberalno-lewicowi politycy nie kryją niezadowolenia | Narodowcy.net

84 rocznica powstania ONR – Liberalno-lewicowi politycy nie kryją niezadowolenia

14 kwietnia w Gdańsku odbyły się obchody 84 rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego. Prezydent miasta, Paweł Adamowicz nie ukrywa swojego niezadowolenia.

Do Gdańska zjechały się delegacje struktur ONR z całej Polski, aby wziąć udział we Mszy Świętej, kongresie oraz okolicznościowym przemarszu ulicami Gdańska.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za dusze przedwojennych liderów ONR.

Po Mszy Świętej nacjonaliści udali się do legendarnej sali BHP w Gdańsku na konferencję podczas, której przemawiali zaproszeni przez ONR goście i liderzy organizacji. Punktem kulminacyjnym obchodów był marsz narodowców, głównymi ulicami Gdańska.

Paweł Adamowicz, znany ze swoich lewicowo-liberalnych poglądów poprzez media społecznościowe wyrażał swoje niezadowolenie z tego, że ONR zorganizował swoje święto w mieście, w którym pełni urząd prezydenta. Zapowiedział też manifestacje mającą na celu pokazać sprzeciw wobec poglądów prezentowanych przez Obóz Narodowo-Radykalny. Podobne wpisy popełnili też m.in. Lech Wałęsa, Jarosław Kuźniar.

Wczoraj Gdańsk i gdańszczanie zostali obrażeni. Obrażeni przez ludzi, którzy ideały wolności i solidarności postanowili…

Opublikowany przez Paweł Adamowicz Niedziela, 15 kwietnia 2018

 

Rzecznik prasowy ONR, Tomasz Kalinowski odpowiedział na ataki polityków

 

Komentarze

Rafał Buca

Redaktor portalu Narodowcy.net, katolik oraz nacjonalista, zaangażowany w ruch Pro-Life. Od 2015 roku związany z Młodzieżą Wszechpolską. Interesuje się polityką, filozofią i socjologią. Nacjonalizm uważa za złoty środek między liberalnym indywidualizmem, a kolektywistycznym totalizmem.