Pielgrzymka Środowisk Narodowych: "polski katolik musi być nacjonalistą" | Narodowcy.net

Pielgrzymka Środowisk Narodowych: “polski katolik musi być nacjonalistą”

Już po raz piąty odbyła się Pielgrzymka Środowisk Narodowych na Jasną Górę. Nie obyło się bez prób zakłócania wydarzenia przez przedstawicieli środowisk antypatriotycznych.

14 kwietnia środowiska narodowe, m.in. Młodzież Wszechpolska, znalazły się na Jasnej Górze, żeby, jak sami mówią, oddać cześć Matce Boskiej Jasnogórskiej, prosić ją o siły do dalszej pracy narodowej i dziękować za otrzymane łaski. Na Mszy Świętej homilię wygłosił ks. prałat Roman Kneblewski. Mocno podkreślił przywiązanie Polaków do wiary katolickiej oraz do zdrowego nacjonalizmu jako narodowego obowiązku każdego z nas.

Po Mszy w auli o. Kordeckiego odbyła się konferencja. Głos zabierali m.in. Prezes MW Ziemowit Przebitkowski (link do przemówienia TUTAJ), Szalay Szabolcs, przedstawiciel węgierskiej partii Jobbik; ks. prałat Roman Kneblewski oraz Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego. Odczytano również list od Roberta Winnickiego.

Uczestnicy Pielgrzymki uczestniczyli też w Apelu Jasnogórskim. Niedługo później u stóp klasztoru pojawiły się transparenty z cytatami kardynała Wyszyńskiego. Całą oprawę można zobaczyć tutaj:

Pielgrzymka narodowców.

Opublikowany przez Narodowcy.net Sobota, 14 kwietnia 2018

 

zdjęcie: Adam P. Foto

 

Komentarze