Aż 10% dorosłych Polaków myśli nad emigracją zarobkową

Według danych raportu Agencji Work Service, zrealizowanego przez Kantar Polska, 10% Polaków i 20% młodych ludzi rozważa emigrację zarobkową z Polski.  Głównie do Niemiec i Holandii.

Badania zostały przeprowadzone na przełomie czerwca i lipca bieżącego roku. Według ustaleń 9,9% dorosłych obywateli Polski rozważa możliwość emigracji zarobkowej, w przeciągu najbliższego roku. W grupie badanych młodych ludzi w przedziale wiekowym 25-36 lat 19% myśli nad wyjazdem za granicę. Najwięcej potencjalnych emigrantów pochodzi z terenów zachodniej Polski. Jako cel emigracji badani wskazują na Niemcy i Holandię. Coraz mniej osób rozważa wyjazd do Wielkiej Brytanii.

Według Work Service wśród rozważających emigrację zarobkową Polaków są osoby, które straciły źródło zarobku, już pracowały za granicą i myślą o kolejnym wyjeździe. Na pracę sezonową decydują się osoby, które nie chcą rozstawać się z rodziną na dłuższy okres. Największe zapotrzebowanie jest na pracowników z branży budowlanej, logistyki, handlu detalicznego.

 

kresy.pl

 

Przemek Bubnowski

Czytaj Wcześniejszy

Aktywiści LGBT sprofanowali pomniki w Warszawie

Czytaj Następny

Patryk Jaki krytycznie o PiS: Quo Vadis Zjednoczona Prawico?

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *