Patryk Jaki krytycznie o PiS: Quo Vadis Zjednoczona Prawico?

Patryk Jaki – europoseł PiS z ramienia Solidarnej Polski opublikował na Facebooku szczegółową analizę działań rządzącej partii, patrząc na nie z krytycznych pozycji.

Na wstępie europoseł wyraził radość ze zwycięstwa PiS w wyborach. Zaraz po tym zauważył, że istnieje potrzeba refleksji na temat działań partii rządzącej. Bardzo się cieszę z kolejnego zwycięstwa. Teraz przed nami 3 lata bez żadnych wyborów, więc jest to bardzo dobry czas na refleksję, co do tej pory się udało, a co nie i jakie w związku z tym stoją wyzwania przed państwem, rządem oraz jaką agendę programową realizować? - napisał Patryk Jaki.

W dalszej części zauważył, że wielu Polaków bardziej interesujących się państwem i polityką zastanawia się, jak to się stało, że w wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego głosowało tyle osób. Najważniejsze pytanie dotyczy tego, dlaczego młodzież i wielkie miasta w większości wybrały R. Trzaskowskiego? Moim zdaniem, nie dzieje się tak ze względu na język czy nawet najważniejsze akcenty programowe. Źródłem problemu jest wroga socjalizacja społeczeństwa polskiego, której rosnące wpływy są właśnie najbardziej ekspansywne w miastach. - napisał w dalszych rozwiązaniach polityk Solidarnej Polski.

Następnie Patryk Jaki przedstawił, na czym konkretnie polega wroga socjalizacja społeczeństwa polskiego – Opiera się ona na 7 fortecach – zabiegach związanych z rozmontowaniem naszego starego ładu moralnego, opartego o system aksjologiczny cywilizacji zachodniej z jej najważniejszym filarem – etyką chrześcijańską i starym kształtem państw narodowych oraz wstawieniem, w jej miejsce nowej ideologii lewicowej z etyką permisywną.

Europoseł PiS w szczegółowej analizie wymienia 7 fortec: socjalizacja za pomocą „szantażu ambicjonalnego”, socjalizacja medialna, socjalizacja z uczelni wyższych, socjalizacja korporacyjna, socjalizacja instytucjonalna, NGO, kultura. 

Po szczegółowym omówieniu tych 7 czynników były kandydat na prezydenta Warszawy dokonał podsumowania - podsumowując, te wszystkie elementy bardzo rozbudowanej, agresywnej, wrogiej lewicowej socjalizacji społeczeństwa, plus presja kulturowa na postępującą sekularyzację i laicyzacja, jako moda w mediach społecznościowych spowodowały zmiany, których efekty widzimy w decyzjach wyborców.

W dalszej części podsumowania Jaki zauważył bierność wobec wrogiej socjalizacji, omawiając opłakane konsekwencje tego stanu, jakie na nas czekają w przyszłości, jeżeli ten stan się nie zmieni - Niestety, nie widzę tu tamy instytucjonalnej i przemyślanej alternatywy. I nie zdziwmy się, jak retoryka ludzi pokroju R. Trzaskowskiego będzie za chwilę trafiała nie do 48% ale np. do 51% społeczeństwa, a w kolejnym roku do 11 czy 12 milionów ludzi i prawica za chwilę, zostanie zepchnięta do długoletniej defensywy, z której jednym wyjściem będzie zgoda na te antywartości. Tak niestety stało się z konserwatywną partią (!)w Wielkiej Brytanii, która do szkół wprowadza obowiązkowe nauki gender czy chrześcijańskimi(?) demokratami w Niemczech, którzy zgadzają się już na adopcje dzieci przez pary homoseksualne.

Na koniec Patryk Jaki odpowiedział na zadane na wstępie pytanie i przedstawił dwie możliwe dla rządzących drogi - Jaka jest więc odpowiedź na tytułowe pytanie: dokąd idziesz? Która droga najlepsza dla Polski? Mocna droga wartości. Kultura, media, etyka chrześcijańska, trzeci sektor, reformy państwa, dbałość o środowisko, patriotyzm. Jaka jest alternatywna droga? Przymilanie się do „mainstreamu”, bycie „fajnym”, dostosowanie się do trendów sekularyzacyjnych, „bycie jak druga strona”, dogadywanie się z „układem” i koalicja z PSL-em. Do tego postępujące „rozmycie ideowe” i realizowanie programu „ciepłej wody w kranie”. Zdecydowanie nie! Musimy podjąć walkę o odzyskanie ducha i polskich wartości dla naszej młodzieży. Tych polskich wartości, które 100 lat temu „nad Wisłą” zmieniły losy świata - napisał Jaki, nawiązując do nadchodzącej 100 rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.

Opisywany post został przez Patryka Jakiego przypięty na jego publicznym profilu. Zasadniczym pytaniem jest, jak bardzo są to szczere refleksje, jak dalece ograniczanie się wyłącznie do słów, a w jakim stopniu ten wpis jest elementem gry frakcji wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. Warto mieć na uwadze, że były kandydat na prezydenta Warszawy w okresie kampanii stwierdził, że podpisałby się pod wnioskiem o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego.

Narodowcy.net

Bartosz Florek

Czytaj Wcześniejszy

Aż 10% dorosłych Polaków myśli nad emigracją zarobkową

Czytaj Następny

„Antyfaszyści” promują swoją manifestację zdjęciem... dziadka byłego kierownika głównego ONR

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *