Dania: Wysłać imigrantów na bezludną wyspę!

Duńska Minister ds. Imigracji i Integracji Inger Støjberg chce umieścić imigrantów, którym odmówiono azylu… na bezludnej wyspie.

Duńska Partia Ludowa już wcześniej wystąpiła z propozycją, by imigrantów, którym odmówiono azylu, umieszczać na kilku z 300 duńskich bezludnych wysp. Rozwiązanie miałoby charakter tymczasowy: imigranci byliby umieszczani na wyspach na czas oczekiwania na deportację.

Minister Inger Støjberg, którą jesienią padłą ofiarą ataku ze strony azylantów, poinformowała, że jest gotowa zaakceptować propozycje ludowców. Dodała jednak, że może być ona trudna do zrealizowania.

Jestem zawsze gotowa przyjrzeć się dobrym pomysłom, które mogą polepszyć naszą kontrolę nad osobami, którym odmówiono azylu. Mogą jednak istnieć praktyczne i prawne przeszkody w utworzeniu centrum deportacji na bardzo odizolowanym obszarze.

Kiedy deportacje są wykonywane, dzieje się to stosunkowo szybko, co mogłoby się pogorszyć, gdyby osoba ubiegająca się o azyl znajdowała się na bezludnej wyspie. Ponadto umieszczanie imigrantów w takim miejscu może być ograniczaniem ich wolności, a tym samym naruszać konwencje ONZ dotycząca praw człowieka. Centrum deportacji na bezludnej wyspie może być również kosztowne. Takie jest zdanie minister.

Propozycja powróciła, ponieważ Dania ma poważne problemy z odsyłaniem imigrantów, którzy otrzymali decyzje o deportacji. We wrześniu w kraju tym znajdowało się 921 osób, których wnioski o azyl odrzucono. 434 z nich z różnych powodów nie może zostać deportowanych.

Partia Ludowa jest dobrej myśli.

Może uda nam się znaleźć wyspę, która już jest zabudowana.

– mówi rzecznik prasowy partii Martin Henriksen i dodaje, że realizacja propozycji nie musi być kosztowna. Dania by na niej skorzystała.

źródło: b.dk, friatider.se

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Tomasz Cynkier: Europa bez Boga

Czytaj Następny

Szwedzka gazeta szerzy nieprawdę o Polsce. Ambasador interweniuje

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *