Gdyby głosowali tylko młodzi Polacy, Bosak byłby w II turze – Nowy sondaż IPSOS

Z przeprowadzonego zaledwie kilka dni przed wyborami sondażu IPSOS dla OKO.press wynika, że gdyby głosowali tylko Polacy od 18 do 29 roku życia, to Andrzej Duda nie byłby nawet w II turze wyborów.

Według sondażu w pierwszej turze urzędujący prezydent może liczyć na najwyższe, prawie 42-procentowe poparcie. Za nim kolejno: Trzaskowski 28%, Hołownia 10%, Bosak 7%, Kosiniak-Kamysz 5%, a Biedroń jedynie 4%.

Co ciekawe sondaż wskazuje na porażkę Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim w ewentualnej potyczce w drugiej turze.

Interesująco wygląda również poparcie w grupie wyborców do 30 roku życia. W tej grupie minimalnie wygrywa Trzaskowski (23%), jednak tuż za nim plasuje się wiceprezes Ruchu Narodowego – Krzysztof Bosak (22%).

Następny jest Szymon Hołownia z 20% poparciem wśród najmłodszych wyborców, a Andrzej Duda dopiero czwarty z wynikiem 17%. W kampanii Andrzeja Dudy widoczna była próba zachęcenia do siebie młodzieży; możemy wspomnieć choćby Hot16 Prezydenta, obecność na TikToku czy luźno prowadzone transmisje na żywo. Zabiegi mające na celu poszerzenie młodzieżowego elektoratu nie osiągnęły jednak swojego celu i to właśnie głosami młodych Duda może przegrać.

Rafał Buca

Czytaj Wcześniejszy

Rzecznik Putina: wojska amerykańskie w Polsce są dla nas zagrożeniem

Czytaj Następny

Debata Młodzież Wszechpolska kontra Młodzi dla Wolności już w piątek!

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *