Kapłan Niezłomny Ks. Paweł Komborski – relacja z konferencji | Narodowcy.net

Kapłan Niezłomny Ks. Paweł Komborski – relacja z konferencji

27 marca w sali konferencyjnej brzozowskiego ratusza odbyła się konferencja nt.  ks. Pawła Komborskiego – kapłana niezłomnego. Prelegentami spotkania byli: Leszek Żebrowski, dr hab. Krzysztof Kaczmarski oraz ks. Stanisław Tokarz.

Sanguis martyrum semen christianorum –„Krew męczenników jest posiewem chrześcijan” – to powiedzenie starożytnego pisarza Tertuliana zacytował ks. Stanisław Tokarz podczas wystąpienia na konferencji. W wielowymiarowym zakresie stanowi ono kwintesencję osoby ks. Pawła Komborskiego. Ksiądz niezłomny przeszedł przez piekło jakie zgotowano działaczom niepodległościowym i podziemiu antykomunistycznemu. Te pełne cierpień przeżycia wykuły osobowość człowieka – kapłana, który z pełnym oddaniem i zaangażowaniem wykonywał swoją kapłańską posługę.

Ks. Paweł Komborski, bohater zorganizowanej przez Stowarzyszenie Brzozowski Ruch Konserwatywny konferencji, wykazał się nie tylko gorliwością w wyznawaniu wiary, ale i wielką odwagą w walce o niepodległy byt państwa polskiego.

Czym było podziemie antykomunistyczne oraz dlaczego „Żołnierzy Wyklętych” tak zasłużonych dla walki o niepodległość naszej ojczyzny potraktowano jak zdrajców bardzo szeroko wskazywał Pan Leszek Żebrowski, historyk, publicysta historyczny i autor książek.

Osobę ks. Pawła Komborskiego w aspekcie jego aresztowania, procesu, osądzenia i osadzenia w więzieniu przedstawił dr hab. Krzysztof Kaczmarski Naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Zaś piękny portret ks. Pawła z perspektywy współpracownika nakreślił ks. Stanisław Tokarz, wikariusz parafii pw. Św. Marcina w Przysietnicy w latach 1990 – 1993.

Ks. Paweł Komborski cichy bohater, wielki kapłan. Niech nie znika nam z pola widzenia cel o jaki walczył. Konferencja tworzy jedną z cegiełek budujących pomnik pamięci o bohaterstwie Ks. Pawła Komborskiego.

Online dostępne jest także nagranie z konferencji oraz relacja foto.

Relację przesłał redakcji nasz czytelnik Pan Karol Skorek z Brzozowskiego Ruchu Konserwatywnego.

Komentarze