Katolicy zaatakowani przez Black Lives Matter podczas modlitwy [+WIDEO]

W miejscowości St. Louis, w USA modlący się katolicy przy pomniku Ludwika IX Świętego zostali zaatakowani. Członkowie Black Lives Matter pobili kilku uczestników. Policja nie interweniowała, mimo że była wzywana aż sześć razy.

W sobotę 28 czerwca miał miejsce różaniec pod pomnikiem Ludwika IX Świętego. Lokalni katolicy bronili monument przed zniszczeniem. Pomnik już był częściowo zdewastowany. Podczas modlitwy były obecne również osoby z Black Lives Matter. Wzywały do zniszczenia monumentu, ponieważ postać Ludwika IX Świętego według nich propaguje nienawiść.

Próbujemy stworzyć miasto, w którym czarne życie ma znaczenie. Próbujemy stworzyć miasto, w którym nie ma antysemityzmu ani islamofobii… to nie jest symbol naszego miasta w 2020 roku – Umar Lee, jeden z organizatorów protestu.

Ksiądz Stephen Schumacher z archidiecezji St. Louis dołączył do broniących monumentu. Próbował przy tym wytłumaczyć, że postać Ludwika IX Świętego nie był rasistą. Argumentacja duchownego nie została przyjęta przez protestujących. Postanowili więc zagłuszać księdza.

Katolicy nie zachowywali się agresywnie w stosunku do protestujących, tylko pokojowo się modlili. To było jednak za dużo dla osób z Black Lives Matter, ponieważ pluli wierzącym w twarz, popychali, obrażali, wyzywali. Jeden starszy człowiek i młoda osoba zostały zaatakowane i pobite.  Policja była wzywana aż sześć razy, ale nie przyjechali interweniować.

thelibertarianrepublic.com/pch24.pl

Przemek Bubnowski

Czytaj Wcześniejszy

Strzelał do górników w kopalni „Wujek”. W więzieniu spędzi tylko 3,5 roku

Czytaj Następny

Rafał Bartosiewicz: Fenomen Szymona Hołowni

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *