Kibice ponad podziałami zablokują Paradę LGBT w Białymstoku - Jagiellonia zaprasza na "Zjazd Kibiców" | Narodowcy.net

Kibice ponad podziałami zablokują Paradę LGBT w Białymstoku – Jagiellonia zaprasza na “Zjazd Kibiców”

W sobotę 20 lipca, w Białymstoku odbędzie się zorganizowany z inicjatywy kibiców klubu piłkarskiego Jagiellonia Białystok, “Ogólnopolski Zjazd Kibiców”. Zostanie na nim podpisany “Pakt o nieagresji” między kibicami, obowiązujący przez najbliższy weekend na terenie woj. Podlaskiego, następnie udadzą się na blokadę odbywającej się tego samego dnia parady równości. 

Ze specjalnego komunikatu wydanego przez kibiców Jagiellonii, można dowiedzieć się że Kibice spotkają się w centrum miasta, a głównym motywem zjazdu jest obrona miasta przed paradą LGBT+, która ma przejść ulicami Białegostoku.

(…) W centrum miasta odbędzie się wielkie spotkanie Kibiców z całego kraju w związku z obroną miasta przed zboczeńcami. Wszystkie frakcje działające na Jagiellonii jednogłośnie podjęły decyzję o tym, że w ten weekend na terenie Podlasia będzie panował pakt o nieagresji wśród kibiców z całej Polski. (…)

Zainteresowani mają zebrać się w sobotę o godzinie 12:00 na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów w centrum Białegostoku, gdzie do godziny 14:00 ma być zgłoszona legalna pikieta.

Jak czytamy w komunikacie, głównym powodem Zjazdu jest wyśmiewanie i profanacja symboli religijnych, do których dochodziło na paradach w innych miastach polski, między innymi Warszawie, o czym pisaliśmy TUTAJ

(…) Każdy, kto choć trochę interesuję się tematem, to zapewne widział ich homoparady z Warszawy, Gdańska, Częstochowy gdzie w sposób jawny profanowano i wyśmiewano symbole religijne wiary chrześcijańskiej. Nie możemy pozwolić by poprzebierani pajace to samo uczynili w Białymstoku! Dlatego zbieramy się w centrum miasta w jak najliczniejszej grupie i działamy.

Tak zwany “pakt o nieagresji” ma obowiązywać przez cały weekend (20-22 lipca). Ma mieć charakter podobny do tego, który obowiązuje na meczach reprezentacji narodowej, czy Marszu Niepodległości 11 listopada.

Źródło: stadionowioprawcy.net

Komentarze