Kontrujących Paradę Równości w Białymstoku było 5 tyś, LGBT mniej niż tysiąc | Narodowcy.net

Kontrujących Paradę Równości w Białymstoku było ok. 5 tys., LGBT mniej niż tysiąc

Pierwsza Parada LGBT w Białymstoku okazała się frekwencyjną klapą. Policja podaje, że w marszu wzięło udział zaledwie 800 osób, z kolei służby porządkowe marszu twierdzą, że był ich tysiąc. Niewiele to jednak zmienia, bo z wyliczeń miasta wynika, że w protestach przeciwko LGBT wzięło udział pięciokrotnie więcej osób!

Kibice (głównie Jagielloni Białystok) oraz licznie zebrane organizacje katolickie i narodowe (m.in. Młodzież Wszechpolska i Krucjata Młodych) zorganizowały liczne kontrdemonstracje, blokady, publiczne oraz piknik rodzinny. Innymi słowy, każdy znalazł coś dla siebie, by w najlepszy dla siebie sposób wyrazić sprzeciw wobec ideologii oraz postulatów niesionych przez “tęczowych”.

Młodzi narodowcy “strollowali” organizatorów homoparady  protestując na ulicy “W obronie  obowiązkowej matury z matematyki”, czym zablokowali samochody z nagłośnieniem dla marszu na około godzinę. Blokujący krzyczeli m.in. ,,sinus, cosinus!” i  ,,Obowiązkowa matura z matematyki!”

Marsz w obronie obowiązkowej matury z matematyki.

Opublikowany przez Marcin Iwanowski Sobota, 20 lipca 2019

Nie obyło się jednak bez incydentów. Policja użyła gazu, pałek i broni gładkolufowej przeciwko kibicom i narodowcom, którzy próbowali blokować marsz. Wielu kontrujących zostało brutalnie zatrzymanych. Mimo brutalnych metod policji kontrmanifestantów było jednak znacznie więcej niż tęczowych. Z wyliczeń urzędu miasta stosunek wynosił 5:1 na korzyść zwolenników tradycyjnych wartości.

Przez cały marsz, na żywo transmitowała internetowa telewizja Media Narodowe:

Komentarze