Kolejny numer "Wszechpolaka" już dostępny! | Narodowcy.net

Kolejny numer “Wszechpolaka” już dostępny!

 
“Wszechpolak” to pismo wydawane przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i niedawno pojawił się kolejny, trzeci w tym roku numer. “My Naród” to temat nowego wydania.

Pismo jest podzielone na kilka działów: Idea, Polityka wewnętrzna, Polityka zagraniczna, Religia, Historia, Sport, zdrowie, nacjonalizm i Aktywizm. Dodatkowo, na początku przeczytamy Słowo Naczelnego (kol. Łukasza Walczaka, Sekretarza Zarządu Głównego MW – przyp. aut.).

Najbardziej rozbudowana jest część Idea – tam znajduje się aż 7 artykułów dotyczących idei narodowej i różnych jej aspektów (np. “Indywidualizm a wspólnotowość” kol. Michała Madeja, “Państwo Narodowe w XXI wieku” kol. Łukasza Jabłońskiego czy “Jaki nacjonalizm?” kol. Jakuba Siemiątkowskiego). W Polityce wewnętrznej poczytamy o samorządzie terytorialnym, kwestii dostępności do broni palnej czy o imigracji zarobkowej z Ukrainy. Dział Polityka zagraniczna zawiera jeden tekst – “Nowy Jedwabny Szlak a Polska” kol. Damiana Adamusa, poruszający kwestię stosunków polsko-chińskich. W części Religia znajduje się komentarz Kolegi Naczelnego na temat dokumentu pt. “Chrześcijański kształt patriotyzmu” oraz refleksja kol. Balińskiego na temat nauczania papieża Franciszka. W dziale Historia kol. Tomasz Dorosz porusza kwestię historii Organizacji, jak i samego pisma “Wszechpolak”. Kol. Bartłomiej Mróz opisał działania w obwodzie iłżeckim Związku Walki Zbrojnej. Część Sport, zdrowie, nacjonalizm zawiera wywiad z zawodnikiem MMA Mateuszem Piskorzem oraz mały przewodnik górskich wypraw, a w Aktywizmie przeczytamy o postępowaniu wobec nieletnich.

Treści są, jak widać, zróżnicowane. Z jednej strony przeczytamy o sprawach ideowych, a z drugiej o sporcie czy samorządzie terytorialnym. Brakuje tekstu o tematyce związanej z kulturą, literaturą czy muzyką, jednak artykułów jest na tyle dużo, że każdy odnajdzie coś dla siebie.

Wizualnie “Wszechpolak” prezentuje się coraz lepiej. Do każdego artykułu jest dopasowana tematyczna grafika, jednak nie odwraca ona uwagi od tekstu. Co kilkanaście stron pojawiają się zdjęcia z wszechpolskich wydarzeń, które odbyły się w ciągu ostatnich miesięcy, np. z Marszu Wołyńskiego w Rzeszowie czy Marszu do Kobierzyna (krakowskiej kontry do “Parady Równości”). Szata graficzna przyciąga wzrok i to jest zdecydowanie na plus.

Podsumowując, nowe wydanie “Wszechpolaka” to dużo wartościowej i zróżnicowanej treści w przyjemnej dla oka szacie graficznej. Warto po nie sięgnąć i zaznajomić się z zawartością.

Czytałaś/czytałeś nowy numer "Wszechpolaka"?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze