Kraków: Pikieta "Uniwersytety wolne od marksizmu" | Narodowcy.net

Kraków: Pikieta “Uniwersytety wolne od marksizmu”

Dziś w Krakowie, przed Collegium Novum, odbyła się pikieta “Uniwersytety wolne od marksizmu” zorganizowana przez Towarzystwo Studentów Polskich. Była to kolejna inicjatywa, po marszu w Katowicach, mająca być “cegiełką” w dziele przełamywania lewicowej hegemonii na uniwersytetach.

“Poprzedni rok akademicki przyniósł nam pewną nowość. Polegała ona na pojawianiu się, aktywizacji oraz postępującym zawłaszczania przestrzeni akademickiej przez grupy odwołujące się do lewackiego ekstremizmu. Nie można powiedzieć, że dominowała wśród nich jedna tendencja. Przeciwnie nawet wewnętrznie podzielone były one na zwolenników trockizmu, luksemburgizmu, operaizmu, maoizmu, feminizmu czy też wprost stalinizmu oraz liberalizmu i socjaldemokracji. Należy podkreślić, że ich działalność spotkała się ze stosunkowo przychylną reakcją władz i administracji, która tak bardzo kontrastowała z otwartą lub zawoalowaną wrogością wobec wszelkich inicjatyw środowisk szeroko rozumianej prawicy” – organizatorzy wydarzenia pisali na wydarzeniu na portalu Facebook.

Przed samą pikietą podlinkowano również tekst ze strony Młodzieży Wszechpolskiej Kraków, prezentujący jak tolerancja represywna działa w praktyce na polskich uczelniach. Jest on dostępny także na naszym portalu.

Wydarzenie zgromadziło 30-40 osób na żywo i ponad 2 tysiące online. Całość potrwała kilkadziesiąt minut.

Po krótkim słowie wstępnym głos zabrał Adam Szabelak z krakowskiej Młodzieży Wszechpolskiej. Oto fragmenty przemówienia:

“(…)

Koledzy –
ideą wielką związani w żywy mur,
żołnierze czarni jak śmierć i jak krew purpurowi
dość złego losu i zastygłego świata.
Wbrew losowi
idzie nasz
uderzeniowy szturm.
Zatarg – ?
Więc niech będzie z losem zatarg.

W historię trzeba zrywać się
jak w szturm.

Bo historia nas dzisiaj koledzy i koleżanki wzywa, woła do nas głosem pełnym wyrzutu. Dlaczego tak długo nic nie robiliśmy? Dlaczego pozwoliliśmy wszelkim wielkim ideom zniknąć lub przybrać karłowate rozmiary? Dlaczego tak znudnieliśmy? Dlaczego ta rzeczywistość stała się tak nudną, mdłą, bezbarwną?

Czy jest w życiu, w którym możemy zaspokoić wszystkie swoje podstawowe potrzeby, coś straszniejszego od permanentnej nudy, monotonii, bezcelowości? Od tego bezruchu i martwoty? Historia wzywa nas do czynu. Czynu śmiałego, bezkompromisowego, radykalnego.

(…)

To jest właśnie nasz plan.
Po pierwsze – zmobilizować się do działania ideą. Ideą Wielkiej Polski. Ideą kulturalnego Imperium. Ideą bastionu Europy. A nade wszystko ideą krzyża Chrystusowego.

Po drugie – przygotować się do działania. Odkrywać mechanizmy rządzące światem. Zdobywać wiedzę. Poznawać siebie nawzajem. Tworzyć więzi. Budować przyjaźnie. Zakochiwać się po uszy. To w momencie starcia będzie naszą przewagą. Będziemy razem, złączeni prawdziwymi relacjami, opartymi o trwały fundament. Jeżeli tego zabraknie to niczym od naszych wrogów nie będziemy się różnić.

Po trzecie – zacząć działać. Tworzyć koła naukowe, stowarzyszenia, pisać, organizować manifestacje, akcje charytatywne, czynić dobro. Tutaj ograniczać nas może tylko wyobraźnia. Gdy będą środki, a nie będzie woli to nie będzie nic. Gdy będzie wola, a nie będzie środków, to środki w końcu się znajdą. Trzeba chcieć i nie chować się za coraz nowymi durnymi wymówkami. Zwyciężyć albo zginąć nam potrzeba każe. Tu nie ma miejsca na letniość. Trzeba być zimnym lub gorącym, trzeba odwagi!

(…)

Koledzy i koleżanki to jest ten czas. To jest czas walki! O serca, umysły i dusze. Kto usłucha wezwania niech do nas dołączy. Kto stchórzy niech zostanie zapomniany, jak każdy kto okrył się hańbą na polu bitwy”.

Następnie głos zabrał dr Adam Danek, który przybliżył nam sytuację jaka panuje obecnie na polskich uniwersytetach na przykładzie m.in. prof. Bartyzela czy jednego z profesorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Na pikiecie wybrzmiał też mocny antyunijny akcent – jeden z wszechpolaków zachęcał do wyczyszczenia sobie butów flagą Unii Europejskiej, którą zerwał “wiosenny wiatr”.

Flaga zerwana przez “wiosenny wiatr”

W Krakowie trwa pikieta: Uniwersytety wolne od marksizmu.

Opublikowany przez Narodowcy.net Niedziela, 17 marca 2019

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Dziennikarz portalu Kresy.pl i redaktor kwartalnika Polityka Narodowa. Organizator turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!". Zainteresowania: geopolityka, wędrówki, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.