Krzysztof Bosak przeciwko konwencji stambulskiej

Wzywam polski rząd i polskiego prezydenta do pilnego wypowiedzenia konwencji stambulskiej – apelował w czwartek kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.

Polityk zaznaczył też, że przepisy zawarte w dokumencie to realizacja programu lewicy, lobby feministycznego i zahaczającego o lobby LGBT.

Konwencja stambulska ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji. Polska podpisała ją w grudniu 2012 r., a ratyfikowała – w 2015 r. Od początku budziła ona kontrowersje; przytaczano argumenty o jej niezgodności z konstytucją oraz o tym, że stanowi zagrożenie dla polskiej tradycji rodziny.

Jeśli chodzi o Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, to stanowczo mówię, że nie toczą się żadne prace dotyczące wypowiedzenia konwencji stambulskiej – powiedziała w Senacie wiceminister z tego resortu Iwona Michałek.

Senat zapoznał się z rządową informacją w przedmiocie wdrażania postanowień Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, czyli tzw. konwencji stambulskiej. Informacje przedstawiali przedstawiciele MRPiPS, w tym wiceminister Michałek.

Czy w rządzie toczy się dyskusja, prace lub plany nad wyjściem z konwencji? – pytali senatorowie Marcin Bosacki (KO) oraz Joanna Sekuła (KO).

Wiceminister Michałek odpowiedziała, że nie toczą się żadne prace na ten temat. 

Jako społeczeństwo europejskie mamy jeden z najniższych współczynników przemocy wobec kobiet. Znacznie niższy niż społeczeństwa zachodnie. W związku z tym społeczeństwa zachodnie powinny od Polaków uczyć się kultury i szacunku względem traktowania kobiet, a nie implementować dokumenty przygotowywane przez zachodnioeuropejską lewicę do naszego porządku prawnego i poddawać nas pod dyktat kolejnych ciał międzynarodowych – podkreślał Bosak. – Wzywam polski rząd i polskiego prezydenta do pilnego wypowiedzenia konwencji stambulskiej – dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Za powiedzenie o ideologii LGBT został usunięty z dyskusji!

Miłosz NowakowskiNarodowcy.net

Miłosz Nowakowski

Czytaj Wcześniejszy

Patriotyczne-podkarpacie.pl – publicystyka, newsy, telewizja internetowa

Czytaj Następny

„Nowy Porządek” – jakie zmiany konstytucyjne proponuje Krzysztof Bosak?

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *