Marsz ku pamięci Powstańców Warszawskich - relacja

Marsz Powstania Warszawskiego 2020 organizowany był przez środowisko Rot Marszu Niepodległości. Demonstranci przeszli pod hasłem -  Niemieckie zbrodnie nierozliczone. Wydarzenie odbyło się bez większych problemów, nie zabrakło jednak lewicowych prowokacji.

W marszu wzięło udział ponad 10 000 osób, jak podają Roty na swoim Facebooku.

W trakcie marszu widoczny był baner promujący działalność w Młodzieży Wszechpolskiej.
Dołącz do Młodzieży Wszechpolskiej - pisało na nim.

Poniżej też krótki wycinek z relacji prowadzonej na Facebooku Młodzieży Wszechpolskiej. Ludzie skandują na nim hasło: Tu jest Polska!

Na znak głębokiego bólu i wstydu z powodu okrutnych zbrodni niemieckiego okupanta w walce z ludnością Warszawy podczas Powstania Warszawskiego Ambasada Niemiec opuściła dziś flagi do połowy masztu - taką informację podała Ambasada Niemiec na Twitterze.

Bartosz Malewski z Młodzieży Wszechpolskiej napisał o tęczowej fladze, którą spalili uczestnicy marszu - Przed momentem prowokatorzy próbowali rozwiesić tęczową flagę. Zrobili to na tyle nieumiejętnie, że flaga spadła w ręce tłumu. Flaga spłonęła.

Lewicowe prowokacje jednak nie skończyły się tylko na nieudolnym wywieszeniu flagi.

Teraz wypada jeszcze żeby PiS ustanowił podstawę prawną dla takich słusznych działań - napisał na Twitterze Krzysztof Bosak.

Demoliberalne media podchwyciły tego typu sytuacje jak powyżej i opowiadają się za aktywistami LGBT. Bartosz Staszewski opublikował w sieci krótkie nagranie, z którego wynika, że policjanci weszli do mieszkań, z których balkonów aktywiści protestowali z tęczowymi flagami.

Widać jak w asyście Policji zdejmowana jest tęczowa flaga, bo najwidoczniej raziła uczucia narodowców, którzy szli Nowym Światem. Coś niewiarygodnego! - napisał na Facebooku Staszewski.

No ja się nie dziwię że policja weszła do tego mieszkania LGBT - napisano na profilu Prawicowy Populista na Twitter. Poniższy tweet przedstawia to samo mieszkanie, które przedstawiał Krzysztof Bosak i Bartosz Staszewski.

Narodowcy.net / twitter.com / facebook.com

Miłosz Nowakowski

Czytaj Wcześniejszy

Marsz Zwycięstwa w 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Czytaj Następny

Rozmowy kard. Gulbinowicza ze Służbą Bezpieczeństwa

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *