Marsz Zwycięstwa w 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Młodzież Wszechpolska wzywa wszystkich do gloryfikacji zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej i uczestnictwa w marszu, który odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 17 w Warszawie. Marsz wyruszy spod pomnika Mikołaja Kopernika w Warszawie.

Współorganizatorem wydarzenia jest Społeczny Komitet Obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej. 

Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich polskich patriotów na Marsz Zwycięstwa organizowany przez środowisko narodowe z Młodzieżą Wszechpolską na czele. Uczcijmy godnie tę okrągłą rocznicę, pokażmy Polsce i Europie, że mamy z czego być dumni! – napisano na stronie wydarzenia na Facebook.

Nazwa Marsz Zwycięstwa oznacza, że waga tego wydarzenia leży w tym, że Naród Polski odniósł wtedy wielkie zwycięstwo nad przybyszami. Dla narodowców liczy się, aby Polacy mieli świadomość wielkich triumfów w swoich dziejach.

Myśmy tak odbiegli od innych narodów, że święcimy klęski, gdy tamte święcą zwycięstwa. – pisał Roman Dmowski, jeden z ojców polskiego nacjonalizmu, w książce Polska polityka i odbudowanie państwa.

Bitwa Warszawska, była starciem wojsk polskich z Armią Czerwoną niosącą rewolucje bolszewicką zachodnim masom pracującym. Polska armia pod dowództwem Józefa Piłsudskiego zatrzymała tę ofensywę, broniąc resztę cywilizowanego kontynentu przed hordami ze wschodu. Mimo diametralnej różnicy sił dokonaliśmy wielkiego czynu, określanego nawet mianem cudu. Więcej informacji na temat samej bitwy i jej rysu historycznego można znaleźć tutaj.

CZYTAJ TAKŻE: Powstał portal edukacyjny o Bitwie Warszawskiej

Narodowcy.net / facebook.com

Miłosz Nowakowski

Czytaj Wcześniejszy

Niezwykły internetowy Koncert Wyszehradzki – muzyka z Polski, Czech, Słowacji i Węgier

Czytaj Następny

Marsz ku pamięci Powstańców Warszawskich – relacja

Komentarze

  • Polsce i Polakom potrzeba absolutnie uczciwej,opartej na historycznych faktach dyskusji o postaci i roli jaką odegrał Józef Piłsudski w tej bitwie,a później w latach 1926-1935.Wszelkie próby takiej społecznej debaty są odgórnie niweczone.W ten sposób robić nie można.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *