Marsz Powstańców Śląskich mimo blokad i nieprzychylności policji dotarł na miejsce

Marsz Powstańców Śląskich to wydarzenie, które już od ośmiu lat gromadzi patriotów i nacjonalistów z całego Śląska. Ma on na celu uczcić pamięć bohaterskiego i przede wszystkim zwycięskiego Powstania Śląskiego, które stało się już na zawsze symbolem polskości tego regionu. 


Chcemy zamanifestować dumę ze śląskości oraz przywiązanie do Polski, zamierzamy głośno domagać się i zachęcać do budowy silnego, sprawnego Państwa, ale z poszanowaniem regionalnej tradycji i kulturowej tożsamości regionu oraz wykorzystaniem jego potencjału. – Pisali na temat wydarzenia organizatorzy – Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy.
Wydarzenie nie spodobało się środowiskom skrajnie lewicowym oraz tzw. ,,demokratom” którzy zorganizowali blokadę marszu. Blokada nie przyniosła jednak skutku i środowiska nacjonalistyczne przeszły dalej. Prezydent miasta Katowice, Marcin Krupa popełnił następnie skandaliczną decyzję i nakazał policji rozwiązanie legalnego zgromadzenia narodowców.
 


Mimo przeciwności uczestnicy Marszu Powstańców Śląskich dotarli na miejsce zakończenia przemarszu i oddali hołd Polskim bohaterom.


 
Narodowcy nie godzą się z decyzją Prezydenta Katowic i nawołują do wysyłania im materiałów przedstawiających skandaliczne zachowanie policji

 Bardzo prosimy wszystkie osoby, posiadające materiały dokumentujące skandaliczne zachowania: policji, władz miasta oraz blokujących, podczas Marsz Powstańców Śląskich, o przesyłanie ich na adres mailowy Wydziału Prawnego Młodzieży Wszechpolskiej [email protected] – Młodzież Wszechpolska

Rzecznik prasowy MW, Mateusz Marzoch podczas rozmowy z prezydentem Katowic na temat jego decyzji:
https://www.facebook.com/Wszechpolacy1922/videos/188036305166077/
 

Rafał

Czytaj Wcześniejszy

Litwa: ulicami Wilna przeszła Parada Polskości

Czytaj Następny

V Marsz Pamięci Witolda Pileckiego w Stalowej Woli

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *