Michał Urbaniak: "Łowiectwo jest potrzebne. Myśliwi są potrzebni" | Narodowcy.net

Michał Urbaniak: „Łowiectwo jest potrzebne. Myśliwi są potrzebni”

Podczas posiedzenia Sejmu RP, które odbyło się 15 kwietnia, posłowie pracowali nad projektami obywatelskimi. Jednym z nich był projekt o nazwie „Krzewienie Tradycji Łowieckiej”, w którego sprawie głos z mównicy sejmowej zabrał Michał Urbaniak – poseł Konfederacji z ramienia Ruchu Narodowego oraz działacz Młodzieży Wszechpolskiej.

Na początku swojego wystąpienia Urbaniak wyraził opinię, iż chciałby, by Platforma Obywatelska wraz z Lewicą, które sprzeciwiły się projektowi, równie entuzjastycznie walczyły o prawo do życia dzieci nienarodzonych tak, jak to robią w przypadku praw zwierząt.

W dalszej kolejności opowiadał o tradycji łowieckiej i jej pozytywnych aspektach, takich jak nauczanie młodzieży zrozumienia dla natury i poprawianie przez nią swojej kondycji fizycznej. Zauważył również, że dzięki myśliwym w ekosystemie utrzymuje się stan równowagi.

Następnie wyraził poparcie dla projektu i stwierdził, że jest to absurdalne, iż dyskutuje się nad nim dopiero teraz, gdy jest to zupełnie naturalne, że młodzi ludzie uczą się łowiectwa. Na koniec przedstawił stanowisko Konfederacji, która uważa, że projekt powinien przejść dalej.

Całość wystąpienia można obejrzeć tutaj:

Łowiectwo

Moje dzisiejsze wystąpienie w Sejmie: Łowiectwo jest potrzebne, myśliwi są potrzebni, naturalne prawo każdego myśliwego to nauczanie swoich dzieci umiejętności potrzebnych do wykonywania łowieckich aktywności. Regulują ekosystem. Popieramy Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą "Krzewienie Tradycji Łowieckiej".

Opublikowany przez Michała Urbaniaka Środa, 15 kwietnia 2020

Warto dodać, że do projektu ustawy odniósł się jeden z kandydatów na prezydenta RP. “Sejmowi wydaje się, że spełni dziecięce marzenia, by pójść z tatusiem na dobijanie na polowaniu. Posłowie chcą, żeby dzieci nauczyły się tropić, zabijać i patroszyć zwierzęta. Nie wiem kto tu oszalał, ale ktoś na pewno” – napisał na Twitterze Szymon Hołownia.

Wpis spotkał się z odpowiedzią prezesa Ruchu Narodowego i posła na Sejm RP, Roberta Winnickiego. “Ale to wszystko, z polowaniem na czele, normalne i stare jak historia istnienia człowieka na tej ziemi. No chyba, że jest się zniewieściałym wymoczkiem. Boże uchowaj przed takim prezydentem – napisał jeden z liderów Konfederacji.

‪Dziadkowie, wujowie, ojciec hodowali zwierzęta, wędkowali. Od dziecka widywałem patroszenie ryb, świniobicie, zabijanie…

Opublikowany przez Roberta Winnickiego Czwartek, 16 kwietnia 2020

Narodowcy.net

Komentarze