PiS przeciwko ochronie życia. Wszechpolacy: „Nie nazywajcie się partią katolicką”

Dzisiaj posłowie zdecydowali w sprawie projektu „Zatrzymaj Aborcję”. Zdecydowali, że ustawa zostanie skierowana do Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

W głosowaniu o skierowanie projektu do drugiego czytania bez odsyłania do komisji przeciwko było 375 posłów, za 68, a 7 wstrzymało się od głosu. Przeciwko głosowała niemalże cała partia rządząca na czele z Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem. Zgodnie za projektem głosowała tylko Konfederacja.

Sejm odrzucił projekt ustawy antyaborcyjnej
Młodzież Wszechpolska

Większość posłów PiS, tak jak Lewica i PO głosowała przeciwko ochronie życia nienarodzonego! Maski opadły - po raz kolejny. Nie próbujcie nazywać się partią katolicką - Młodzież Wszechpolska tak skomentowała całą sytuację.

W pierwszym czytaniu za odrzuceniem projektu głosowało 187 posłów, przeciwko było 254, a 10 posłów wstrzymało się od głosu. Zakończenia prac chciała Lewica i KO (oprócz Joanny Fabisiak). Klub PSL-Kukiz’15 był mocno podzielony.

„Zatrzymaj Aborcję” to obywatelski projekt, który zebrał około 800 tys podpisów. Ma na celu uchylenie możliwości przerywania ciąży w sytuacji dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Projekt uzyskał pełne poparcie biskupów podczas plenarnych obrad Konferencji Episkopatu Polski. Do Sejmu trafił w listopadzie 2017 roku. W pierwszym czytaniu, które odbyło się na początku 2018 roku poparło go 280 posłów, a później został skierowany do Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. W lipcu tegoż roku powołano specjalną podkomisję, która nie zebrała się ani razu, żeby zająć się projektem.

 

Miłosz Nowakowski

Czytaj Wcześniejszy

Projekt ustawy STOP447 trafił pod obrady Sejmu

Czytaj Następny

Michał Urbaniak: „Łowiectwo jest potrzebne. Myśliwi są potrzebni”

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *