Młodzież Wszechpolska nie dopuściła do prelekcji aktywistów LGBT w szkole

Kilka dni temu w poznańskim III Liceum Ogólnokształcącym prelekcje mieli przeprowadzić aktywiści LGBT z Grupy Stonewall. Na homopropagandę w szkole nie pozwolili lokalni działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

Prelekcja miała dotyczyć tematu dyskryminacji. Sprawę poprzez Twittera nagłośnił  ks. Daniel Wachowiak, który uczył religii w poznańskim III LO. Poznańscy działacze Młodzieży Wszechpolskiej po rozpoznaniu sprawy szybko zainterweniowali i zaczęli apelować do szkoły o odwołanie zajęć prowadzonych przez homoaktywistów.

Na zdjęciu członkowie tzw. „Grupy Stonewall”, która dziś o 15.30 ma prowadzić prelekcję w III LO im. św Jana…

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska Poznań Środa, 5 grudnia 2018

Do apelów dołączyli rodzice niegodzący się, aby tego typu zajęcia miały miejsce w szkole oraz prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki, który wspólnie z Młodzieżą Wszechpolską kontaktował się w tej sprawie z kuratorium oświaty.

Wszechpolacy dzień przed planowaną prelekcją rozdawali pod szkołą ulotki pokazujące prawdziwą twarz aktywistów LGBT i osób uczęszczających na tzw. „Parady Równości”.

Następnego dnia Wszechpolacy zorganizowali konferencje prasową: – Niedopuszczalna jest sytuacja, w której do szkół wchodzą przedstawiciele tzw. środowiska LGBT, którzy uprawiają agresywną homopropagandę wymierzoną w tradycyjne wartości – powiedział jeden z działaczy MW. Na apel rodziców i narodowców odpowiedziała szkoła, która odwołała prelekcję.

O sukcesie narodowców poinformował prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Ziemowit Przebitkowski na swoim koncie na Twitterze – ,,Szkoła bez dewiacji!” – podsumował.

Sprawę skomentowali, także niedoszli organizatorzy zajęć – „To skandal” – piszą. Deklarują, również dalsze dążenia do przeprowadzania tego typu prelekcji w publicznych szkołach.

Wczoraj w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu mieliśmy poprowadzić warsztaty pt. "Dyskryminacja – czym jest i jak…

Opublikowany przez Grupa Stonewall Czwartek, 6 grudnia 2018

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

[WIDEO] Dyskusja na temat molestowanej 18-latki i masowych zatrzymań nacjonalistów na antenie TVP INFO

Czytaj Następny

Basia Poleszuk na wolności

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *