Młodzież Wszechpolska zapowiada pozwy za "tęczowe Matki Boskie" - "Wszystkich was zatrzymamy" | Narodowcy.net

Młodzież Wszechpolska zapowiada pozwy za “tęczowe Matki Boskie” – “Wszystkich was zatrzymamy”

W związku z rosnącą liczbą profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej Młodzież Wszechpolska zapowiedziała akcję “Wszystkich was zatrzymamy”. Do tej pory działacze organizacji skierowali już kilkanaście zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby, które tworzą i rozpowszechniają obrazoburcze wizerunki Czarnej Madonny z tęczowymi “aureolami”.

Bluźniercze wizerunki Matki Bożej Częstochowskiej po raz pierwszy pojawiły się w Płocku. Rozklejono je w nocy z 26 na 27 w okolicy kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego. W miniony poniedziałek policja zatrzymała osobę podejrzaną w tej sprawie. Spowodowało to nasilenie się fali bluźnierczych prowokacji. Wizerunki Matki Bożej w tęczowej aureoli pojawiły się w nocy z poniedziałku na wtorek m.in. na murach klasztoru oraz sanktuarium przy ulicy Żytniej w Warszawie, gdzie swoją drogę życia zakonnego rozpoczęła św. siostra Faustyna. Wizerunki te zostały również szeroko rozpowszechnione w portalach społecznościowych.

W związku z rosnącą falą ataków oraz bluźnierczych aktów na wizerunku Młodzież Wszechpolska zapowiedziała akcję “Wszystkich was zatrzymamy”. Organizacja składa zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez osoby, które tworzą bluźniercze grafiki z wizerunkiem Maryi bądź które dopuszczają się profanacji.

Wszechpolacy postanowili przeprowadzić również akcję zatytułowaną Broń Królowej, która ma polegać na obronie wiary katolickiej w odpowiedzi na rosnącą falę ataków w przestrzeni mediów społecznościowych.

Komentarze