Najmłodszy skazany islamista prawdopodobnie wyjdzie na wolność

Młody zamachowiec któremu wymierzono w 2015 r. karę dożywocia może wyjść po 5 latach na wolność. Podczas parady wojskowej w Australii, odciął głowę policjantowi. Popełniając zbrodnię sprawca miał 14 lat. Terroryście wymiar sprawiedliwości zapewnił anonimowość.

Przed popełnionym czynem, 14-letni wówczas chłopak utrzymywał kontakt z australijskimi islamistami. W internecie zapoznał się z treściami propagandowymi Państwa Islamskiego, które wpłynęły na jego światopogląd. Gdy kontaktował się z islamistą Sevdetem Besimem podawał, że jest starszy. Był zachęcany do popełnienia zamachu. Zaatakował 25 kwietnia 2015 r. w ANZAC Day. Jest to uroczysty dzień, w którym upamiętnia się poległych w walce żołnierzy Australii i Nowej Zelandii. Podczas parady wojskowej odciął głowę policjantowi na służbie.

W październiku 2015 r. młody zamachowiec został skazany przez sąd na dożywocie, który odsiaduje w Wielkiej Brytanii. Wskazano, że chłopak może liczyć na wcześniejsze zwolnienie dopiero po odsiedzeniu co najmniej pięciu lat i gdy nie będzie już stwarzał zagrożenia. Podczas śledztwa jeden z biegłych stwierdził, że pierwszy raz spotyka młodego człowieka z tak mocno „ugruntowanymi poglądami ekstremistycznymi”.

Skazanemu znanemu teraz jako RXG  zapewniono anonimowość dla lepszej resocjalizacji. Jest jednym ze 110 skazanych, których sprawy zostały przekazane do rozpatrzenia przez brytyjską Radę ds. Zwolnień. Komisja zbada akta sprawy oraz przeprowadzi osobiste przesłuchanie więźnia. RXG, któy ma teraz 20 lat stanie przed komisją w grudniu bieżącego roku.

CZYTAJ TAKŻE: Wiedeń: Marsz pamięci ofiar islamistycznego terroru

narodowcy.net/thenationalnews.com

Przemysław Bubnowski

Czytaj Wcześniejszy

Brutalne działania policji wobec uczestników Marszu Niepodległości i dziennikarzy [+WIDEO/+FOTO]

Czytaj Następny

Winnicki: Kościół w Polsce musi się oczyścić w ogniu prawdy i sprawiedliwości

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *