Narodowcy pomagają w czasie pandemii #TarczaDlaMedyka

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 środowisko narodowe postanowiło wspomóc osoby na pierwszej linii frontu z epidemią – medyków. Akcja #TarczaDlaMedyka organizowana przez  Młodzież Wszechpolską, Fundację Wczoraj i Jutro oraz Dębickich Patriotów ma na celu dostarczenie najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej do polskich szpitali na Podkarpaciu.

Początkowo działania w ramach „Tarczy dla medyka” skupiły się na dotarciu z apelem o pomoc dla medyków do firm i osób, które mogły posiadać potrzebne zaopatrzenie, wyprodukowane wcześniej, przed wzrostem liczby zarażeń w Polsce. Plan opracowany przez organizacje społeczne zakładał jak najszybsze przekazanie dostępnych środków ochrony indywidualnej do szpitali.

Mieszkańcy Podkarpacia obdarzyli akcję sporym zainteresowaniem, a także wsparciem dzięki, któremu szybko udało dostarczyć środki do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.

Po tym początkowym sukcesie akcji powstała zbiórka pieniężna na dalszą pomoc, która dzięki hojnemu wsparciu darczyńców okazała się sukcesem i szybko zebrano zakładaną kwotę, a nawet ją przekroczono. Ostatecznie zebrano 2325 zł, taka kwoto pozwoliła ponownie dostarczyć wsparcie, tym razem do Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

Aktualnie akcja skupia się na szyciu czepów, maseczek, fartuchów ochronnych oraz innych środków ochrony indywidualnej, za sprawą zaangażowania się ruchu „Polskich Krawcowych w Akcji”. Organizatorzy poszukują ludzi chętnych do pracy przy „Tarczy” w takich aspektach jak szycie, takim osobom zapewnione zostaną instruktaże, a także pomoc materiałowa. Pomagać można także w inny sposób, w najbliższym czasie odbędzie się zbiórka materiałów oraz pieniędzy na ich kupno. Poszukiwane są też osoby do wsparcia logistycznego akcji lub użyczenia maszyny do szycia.

Można włączyć się w akcję za pośrednictwem grupy na Facebooku #TarczaDlaMedyka

Źródło: Facebook, dziejesienapodkarpaciu.pl

Jan Jarmuła

Czytaj Wcześniejszy

Poseł Kamiński staje w obronie polskich pracowników transgranicznych

Czytaj Następny

Co się dzieje w Młodzieżowej Radzie Miasta w Lublinie?

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *