Narodowy Kongres Kobiet - Chcemy zachowywać szacunek dla katolickiej tradycji naszego Narodu

W minioną niedzielę w Sejmie odbył się Narodowy Kongres Kobiet. Wydarzenie to zostało zorganizowane po raz pierwszy. Wzięły w nim udział Panie dla których tradycyjne wartości takie jak wiara, rodzina oraz życie wciąż stanowią fundament funkcjonowania we współczesnym świecie.

Kongres Kobiet został zorganizowany w polskim Sejmie po raz pierwszy. Zaproszenie do uczestnictwa w tym wydarzeniu zostało skierowane do Pań, dla których tradycyjne wartości takie jak życie, rodzina oraz wiara katolicka są fundamentem społeczeństwa. Organizatorki Narodowego Kongresu Kobiet, które na co dzień są zrzeszone w Narodowej Organizacji Kobiet (NOK) jako cel postawiły sobie ukazanie, że kobiety z różnymi talentami czy predyspozycjami mogą na różne sposoby angażować się w życie publiczne czyniąc je przez to lepszym oraz bardziej przyjaznym środowiskiem.

W kongresie wzięły udział kobiety związane ze środowiskiem narodowym, organizacjami zajmującymi się obroną życia poczętego oraz działające na co dzień na rzecz ochrony wartości rodzinnych oraz kobiecości.Kongres został podzielony na trzy panele: „Bohaterka walki o sprawę”, „Kobieta zorganizowana” oraz „Matka-Polka kobietą sukcesu”.

W gronie prelegentek znalazły się m.in. dr Marta Cywińska - doktor nauk humanistycznych, poetka, prozaiczka oraz dziennikarka a także członkini honorowa Narodowej Organizacji Kobiet, Kaja Godek - członkini fundacji Życie i Rodzina odpowiedzialna za projekt „Zatrzymaj Aborcję” a także kandydatka „Konfederacji” do Parlamentu Europejskiego, Anna Bryłka - z wykształcenia prawniczka, członkini Ruchu Narodowego, kolejna z kandydatek do Parlamentu Europejskiego z listy „Konfederacji”, dr Izabela Strojek - Sekretarz Zarządu Głównego Związku Żołnierzu NSZ, sekretarz Okręgu Mazowieckiego Związku Żołnierzy NSZ, dr fizyki jądrowej, Magdalena Petlarska - członkini Młodzieży Wszechpolskiej, prowadząca funpage „W Imieniu Dam” promujący tradycyjne, chrześcijańskie wartości oraz poszanowanie życia od poczęcia oraz Ewa Nitecka - inicjatorka powstania Stowarzyszenia na Rzecz Naturalnego Rodzenia i Karmienia.

W trakcie kongresu uczestniczki miały okazję do złożenia swoich podpisów pod Deklaracją Narodowego Kongresu Kobiet. Treść deklaracji prezentujemy poniżej.

Wierne hasłu „Bóg, Honor i Ojczyzna” deklarujemy:
1. Jako kobiety jesteśmy powołane do miłości i poprzez nią się spełniamy. Niezależnie od obranej drogi, czy jako mężatki, czy we wspólnocie, czy jako osoby stanu wolnego, chcemy działać na rzecz naszych rodzin, społeczności, narodu, osób wymagających szczególnej pomocy.
2. Jesteśmy różne od mężczyzn, ale mamy te same prawa. Obie płcie powinny ze sobą współdziałać, a nie rywalizować, czy próbować uzyskać przywileje kosztem drugiej. Kobiecość jest dopełnieniem męskości, tak jak męskość dopełnieniem kobiecości.
3. Nie zgadzamy się na przemoc. Potępiamy wszelkie formy gwałtu, handel ludźmi, przemoc domową. Wspieramy rozwiązania prowadzące do surowego karania oraz zapobiegania tym przestępstwom poprzez wspieranie dobrych wzorców naszej kultury, w których kobieta jest szanowana i otaczana troską.
4. Mamy prawo do rozwoju zawodowego w dowolnie obranym przez siebie kierunku, jednakże nie chcemy być automatycznie wpychane w pewne role poprzez mechanizm parytetów. Sprzeciwiamy się też dążeniu do sztucznego i przymusowego zrównania roli matki i ojca mechanizmami prawa pracy.
5. Każde życie od poczęcia jest święte, cenne i niepowtarzalne. Nie wolno zabijać nikogo i należy bronić zwłaszcza tych najsłabszych - w prenatalnym okresie rozwoju i w późnej starości. Chcemy szczególnie chronić osoby zmagające się z trudnościami życiowymi, w tym z niepełnosprawnością.
6. Instytucja małżeństwa z należną jej godnością i poważaniem powinna być przedmiotem szczególnego wsparcia. Opowiadamy się za promowaniem i popularyzowaniem kultury poszanowania wierności. W zakresie wychowania stawiamy natomiast na integralność i suwerenność rodziny.
7. Każde dziecko zasługuje na mamę i tatę. Nawet jeżeli zapewnienie tego jest niemożliwe z pewnych obiektywnych przyczyn, musimy dbać o dobro dzieci poprzez dostarczanie im wzorców męskości i kobiecości. Doceniając wartość płodności, jednak mając pełną świadomość zagrożenia płynącego z zabiegów in vitro, wspieramy usprawnianie procedur adopcyjnych oraz innowacyjne rozwiązania medyczne, takie jak naprotechnologia.
8. Wzorce czerpiemy z dokonań poprzednich pokoleń, udoskonalając je w miarę możliwości. Ważna jest dla nas rodzina w kontekście wielopokoleniowym i cześć oddawana bohaterom naszego Narodu. Chcemy wychowania dzieci w zdrowych, tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach moralnych i prawidłowych relacjach dziewczynek i chłopców.
9. Nie zgadzamy się na wdrażanie wskazań kart LGBT+ (Lesbijek, Gejów, Biseksualistów,Transeksualistów…), propagującą seksualizację dzieci.
10. Chcemy powrotu do dobrych, tradycyjnych wzorców według których odpowiedzialność i obowiązek moralny są przymiotem wszystkich dorosłych osób. Sprzeciwiamy się braniu dzieci jako zakładników w ramach kłótni okołorozwodowych, ale też tzw. kulturze alimenciarstwa. Nie jest dopuszczalne uchylanie się od zobowiązań wobec rodziny, a także pomoc w tym np. poprzez zatrudnianie na czarno.
11. Nie zgadzamy się na traktowanie nas jako bezrefleksyjnych konsumentek. Sprzeciwiamy się proponowaniu nam jedynie bezwartościowych produkcji, czasopism i książek oraz określania ich mianem „seriali, prasy i literatury kobiecej”.
12. Wierzymy, że dojrzałe kobiety cieszy sukces innych kobiet i jesteśmy gotowe sobie nawzajem pomagać w dobrych dziełach. Dążymy do odrodzenia się solidarności sąsiedzkiej.
13. Doceniamy wysiłki naszych rodaczek walczących o polskość na Kresach i na emigracji. Szczególnym szacunkiem darzymy bohaterskie matki dbające o zachowanie polskości u dzieci, które urodziły się poza obecnymi granicami naszego państwa.
14. Nie ma naszej zgody na wulgarność w sferze publicznej. Sprzeciwiamy się pornografii oraz promowaniu krzywdzących wzorców kierowanych do młodych kobiet, w których wygląd, kariera, czy też epatowanie seksualnością jest jakoby najważniejszym „atrybutem”. Nie zgadzamy się na instrumentalne podejście do ludzi. Wzorzec sztucznego, pozornie atrakcyjnego, zewnętrznego piękna jest sprzeczny z prawdziwą naturą kobiety, która widzi oczyma duszy.
15. Chcemy zachowywać szacunek dla katolickiej tradycji naszego Narodu i domagamy się poszanowania naszych uczuć w tym zakresie. Sprzeciwiamy się pseudokulturze, która zajmuje się głównie szokowaniem i bezczeszczeniem bliskich naszemu sercu wartości. Jednocześnie, pozostając w postawie pokory, pragniemy, aby wszystkie nieprawidłowości w życiu Kościoła były rozwiązywane w duchu prawdy, sprawiedliwości i szacunku wobec pokrzywdzonych. 

Relacje uczestniczek kongresu są bardzo pozytywne. Uczestniczki dziękowały działaczkom NOK za podjęcie trudu organizacji tego wydarzenia, które obok przestrzeni wymiany poglądów oraz inspiracji do działalności na rzecz Narodu oraz rodziny było również okazją do nawiązania nowych znajomości oraz integracji.

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Setki Bydgoszczan sprzeciwiło się Paradzie Równości - Kontry narodowców i kibiców oraz Marsz Normalności

Czytaj Następny

Ruch Narodowy zaprezentował program: „POLexit - Bezpieczne Wyjście Awaryjne”

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *