Nie żyje Jean Raspil, autor „Obozu Świętych”

Zmarł dzisiaj wybitny pisarz francuski Jean Raspail. W swoim życiu napisał wiele książek, ale najbardziej jest znany z „Obozu Świętych”, w którym opisał upadek Europy.

Pisarz był monarchistą, konserwatystą, antydemokratą. Organizował coroczne uroczystości żałobne ku pamięci ścięcia Ludwika XVI. W swojej najsłynniejszej książce „Obóz Świętych” z 1973 r. opisał upadek Europy, przez masową migrację ludności z krajów trzeciego świata. Oprócz tego napisał Ja, Antoni de Tuonens, król Patagonii, Oczy Ireny, Sire, Siedmiu Jeźdźców, Pierścień Rybaka. W 2003 r. został uhonorowany za całokształt twórczości. W 2004 r. napisał dla gazety Le Figaro artykuł „Ojczyzna zdradzona przez Republikę”, gdzie skrytykował politykę imigracyjną Francji. Stowarzyszenie LICRA pozwała autora i gazetę za propagowanie nienawiści, ale sąd oskarżenie oddalił.

Dziś, w wieku 94 lat zmarł Jean Raspail. Niech spoczywa w pokoju.

Opublikowany przez Wydawnictwo Dębogóra Sobota, 13 czerwca 2020

 

Narody, które są dziś silne to te, dla których wciąż ważne są takie wartości jak: patriotyzm, wartości narodowe oraz religia, której nadają wielkie znaczenie, a która często jest religią większości społeczeństwa. Wśród tych narodów można wymienić Polaków wyznających w większości religię katolicką - Jean Raspail w wywiadzie dla Tygodnika TVP

źródła: nczas.com, pch24.pl

Przemysław Bubnowski

Czytaj Wcześniejszy

Black Lives Matter - amerykański sen

Czytaj Następny

Za powiedzenie o ideologii LGBT został usunięty z dyskusji

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *