AfD domaga się badania wieku imigrantów

Prawicowa AfD (Alternatywa dla Niemiec) domaga się badania wieku migrantów, gdyż 416 tys. z nich ma datę urodzenia 1 stycznia, z czego ponad połowa przybyła po 2015. Data ur. 1.01 oznacza, że nie chcieli podać daty urodzenia. Imigranci, którzy nie poddadzą się badaniu na wiek mieliby być natychmiast deportowani.

Zbieżność daty urodzin nie jest jednak przypadkowa. Niemcy oznaczają ją bowiem jako 1 stycznia w przypadku migrantów, którzy ubiegają się o azyl z dowodem osobistym. Chodzi o osoby, w przypadku których nie znana jest data urodzenia lub odmawiają jej podania.

Znaczna większość spośród tych migrantów uzyskanie statusu małoletniego zależało wyłącznie od tego, że nie chcieli podać niemieckim władzom daty urodzenia. Wielu z nich składało wnioski bez załączania dokumentów, co pozwalało im twierdzić, że nie są pełnoletni. Było to aż 54 proc. wszystkich osób ubiegających się o azyl. Mimo to większość z nich miała telefon komórkowy.

AfD pyta, jak zatem określić potem wiek prawa jazdy, zdolności do pracy, zasiłków na dzieci, czy uprawnień emerytalnych. Migranci często symulują niepełnoletność, ciężej ich wtedy odesłać i mają wyższe zasiłki.

Jedno jest pewne: przy ponad 400 000 migrantów nie można podać wiarygodnych informacji na temat faktycznego wieku. Dla Niemców data urodzin jest kluczową datą. Określa wiek prawa jazdy, przejścia na emeryturę, uprawnień wojskowych, zasiłków na dzieci, i zdolności do pracy – czytamy w oświadczeniu partii.

Rzeczywisty wiek można ustalić natychmiastowo za pomocą badania lekarskiego – nie do dnia – ale przynajmniej do roku. Każdy, kto odmawia poddania się takiemu testowi, jasno stwierdza, że nie chce pozostać w Niemczech, i takie życzenie należy wtedy spełnić jak najszybciej – stwierdza AfD.

Według Susanne Schröter, specjalistki w zakresie islamu, większość imigrantów dobrze zna swoje daty urodzenia, jednak nie podaje ich, by załapać się na przysługujące nieletnim przywileje.

CZYTAJ TAKŻE: Dziennikarka żydowskich portali skrytykowała Krzysztofa Bosaka. Jest odpowiedź posła Konfederacji.

Narodowcy.net

Miłosz Nowakowski

Czytaj Wcześniejszy

Dziennikarka żydowskich portali skrytykowała Krzysztofa Bosaka. Jest odpowiedź posła Konfederacji

Czytaj Następny

Rafał Bartosiewicz: Jak będzie w Świętej Inkwizycji? – recenzja książki Romana Konika

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *