Podczas Kongresu Kobiet łamano prawa kobiet! – Codziennik Feministyczny alarmuje

Na lewicowym portalu Codziennikfeministyczny.pl ukazał się artykuł , którego autorka pragnie poinformować internautów o tym jak feministki źle traktowały kobiety pracujące w ochronie podczas Kongresu Kobiet


Autorka artykułu na początku skarży się na warunki pracy Polek oraz o tym, że jest szczęśliwa, ponieważ na Kongresie Kobiet porusza się coraz więcej kwestii socjalnych. Jednak na tym kończą się pochwały Pani Świetlik (autora artykułu), której zdaniem również na Kongresie Kobiet (o ironio) łamano prawa kobiet.

Tymczasem, jak dowiedziałam się z rozmowy z jedną z pracownic firmy wynajętej przez organizatorki Kongresu, podczas gdy uczestniczki paneli mogły korzystać z VIP-owskiej toalety i darmowych posiłków w wydzielonej restauracji, ona zmuszona była kilkanaście godzin stać (choć obok było dostępne krzesło) bez możliwości odejścia choćby na chwilę, by coś zjeść lub wypić. To odrażający przykład nadużycia władzy klasy średniej nad kobietami i ich ciałami.  – pisze autorka artykułu

Pani Świetlik w swoim artykule podkreśla, że traktowanie pracownika w ten sposób rodzi nie co innego jak mityczny faszyzm oraz ,,zamordystyczną władzę”.  Wspomina, również o tym, że skontaktowała się później ze źle traktowaną podczas feministycznej imprezy ochroniarką, która obnażyła jej wady kongresu, zwłaszcza w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa oraz higieny. Należy podkreślić, że imprezę, w której udział brało 4 tysiące osób ochraniało tylko dziesięciu ochroniarzy, w tym przynajmniej połowa z była kobietami.

Wieczorem rozmawiałyśmy jeszcze przez telefon, dzięki czemu dowiedziałam się, jak słabo została zabezpieczona ta masowa impreza. Za mało pracowników ochrony, brak opieki medycznej itd.

 
Z relacji na Codzienniku Feministycznym wynika, że ochroniarki były nazywane przez organizatorki kongresu idiotkami i głąbami. Niektóre z kobiet ochraniających feministyczny kongres zrezygnowały jeszcze w trakcie jego trwania nie mogąc znieść złego traktowania jakie doświadczyły od ,,wojowniczek o prawa kobiet”. Feministki nie zgłosiły też kongresu jako imprezę masową więc na miejscu nie było policji, straży pożarnej ani pomocy medycznej.
 
 
 

Rafał Buca

Czytaj Wcześniejszy

Marsz Radomskiego Czerwca przeszedł po raz kolejny. Była próba blokady!

Czytaj Następny

W Kałkowie – Godowie odbyła się XXIV Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *