W Kałkowie – Godowie odbyła się XXIV Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych

W ostatnią niedzielę czerwca odbyła się coroczna XXIV Pielgrzymka Narodowych Sił Zbrojnych do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie. Przybyli działacze i kombatanci Związku Żołnierzy NSZ, członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo – Radykalnego. Pielgrzymka trwała od 22 do 24 czerwca.

Na miejsce przybyli weterani NSZ: mjr Stanisław Turski, kpt. Bogdan Eubich, por. Henryk Atemborski i por. Juliusz Opel. Również działacze MW Podkarpacie, którzy byli w niedzielę wzięli udział w uroczystości.  ONR przybył też z liczną delegacją.

Przed południem odbyło się wysłuchanie świadectw walk weteranów NSZ przeciwko obu okupantom. O godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczysta msza święta z procesją sztandarów i weteranów, pod przewodnictwem miejscowego proboszcza Zbigniewa Staniosa.

Po mszy odbył się przemarsz pod Golgoty Martyrologium Narodu Polskiego. W kaplicy poświęconej NSZ odbyło się zakończenie pielgrzymki. Na koniec wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

 
Galeria zdjęć – KLIK
 
źródło: facebook.com/mwpodkarpacie, medianarodowe.com

Przemek Bubnowski

Czytaj Wcześniejszy

Podczas Kongresu Kobiet łamano prawa kobiet! – Codziennik Feministyczny alarmuje

Czytaj Następny

Damian Adamus: Narodowe spojrzenie na ograniczenie handlu w niedzielę

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *