Policja wyznaczyła nagrodę 5 tys. za wyznaczenie sprawcy spalenia flagi UE – MW zgłasza się po odbiór nagrody

Komendant Stołeczny Policji wyznaczył nagrodę wysokości 5 tysięcy zł w zamian za rozpoznanie sprawców spalenia flagi Unii Europejskiej. Skarbnik Młodzieży Wszechpolskiej z polecenia prezesa MW zgłosił go i czeka na odbiór nagrody.

Jedna z organizacji przygotowujących Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska, udostępniła wczoraj na swoim Twitterze zdjęcie, na którym narodowcy palą unijną flagę. Zdjęcie szybko obiegło internet i doprowadziło do sytuacji, że „Komendant Stołeczny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych dla osoby, która przyczyni się do ustalenia sprawców, którzy spalili flagę Unii Europejskiej”, co podała Komenda Stołeczna Policji na portalu społecznościowym. Nie trzeba było długo czekać, aż Młodzież Wszechpolska sama zgłosiła się na policję. Aktualnie organizacja czeka na odbiór nagrody. Przeznaczy ją najpewniej na działalność narodową.

W międzyczasie rzecznik MW, Matusz Marzoch, udzielił wywiadu dla telewizji „wPolsce”. Tam na pytanie, czy MW przyznaje się do spalenia flagi unijnej odpowiedział:

Tak, jak najbardziej. Nie odcinam się od tego incydentu. My nie spalilibyśmy nigdy flagi narodowej, czyjeś flagi narodowej. Czy to flagi Ukrainy, Niemiec, innego kraju. Szanujemy barwy narodowe innych krajów. Natomiast flaga Unii Europejskiej dla nas jest oznaką przede wszystkim nacisku ze strony władz Brukseli, który jest wywierany przede wszystkim na Polskę.

Rafał

Czytaj Wcześniejszy

Oświadczenie Młodzieży Wszechpolskiej w sprawie Marszu Niepodległości

Czytaj Następny

Szybka akcja Straży Marszu Niepodległości [WIDEO]

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *