Oświadczenie Młodzieży Wszechpolskiej w sprawie Marszu Niepodległości

Wobec dzisiejszej decyzji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie Marszu Niepodległości Młodzież Wszechpolska wydała oświadczenie, w którym odniosła się do tej decyzji.  


Treść oświadczenia:

Marsz Niepodległości jest inicjatywą oddolną, zorganizowaną przez Polaków dla Polaków. Nikt nie ma prawa zabronić nam świętowania setnej rocznicy czy zmusić nas do upaństwowienia społecznego charakteru Marszu. Choćby miasto zakazało organizacji Marszu, choćby się waliło i paliło, “choćby na smokach wojska latające”, Marsz Niepodległości w setną rocznicę jej odzyskania i tak się odbędzie! Najwyżej w formie zgromadzenia spontanicznego! Nie odwołujemy wyjazdów! Nie rezygnujemy z organizacji! Przeciwnie: apelujemy jeszcze silniej – przyjeżdżajcie na Marsz Niepodległości niezależnie od wszystkiego! Pokażcie, że nie ma siły, która byłaby zdolna nas zatrzymać!

Zarząd Główny Młodzieży Wszechpolskiej:

Jak napisał za pośrednictwem Twittera prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski: Choćby miasto zakazało organizacji Marszu, choćby się waliło i paliło, „choćby na smokach wojska latające”, Marsz Niepodległości w setną rocznicę jej odzyskania i tak się odbędzie! Najwyżej w formie zgromadzenia spontanicznego!

Krzysztof Piotrowski

Czytaj Wcześniejszy

Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości

Czytaj Następny

Policja wyznaczyła nagrodę 5 tys. za wyznaczenie sprawcy spalenia flagi UE – MW zgłasza się po odbiór nagrody

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *