Poseł Kamiński ostrzega o nachodzącym bezrobociu: „Trzeba pożegnać Ukraińców”

Poseł Ruchu Narodowego, Krystian Kamiński udzielił wywiadu portalowi kresy.pl, w którym przekonywał że Polska powinna pożegnać rzeszę imigrantów ze względu na nadchodzące bezrobocie związane z kryzysem gospodarczym będącym następstwem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Według szacunków Krajowej Izby Gospodarczej pracę może stracić od 320 do 480 tys. osób lub nawet od 1,12 mln do 1,28 mln osób. Zdaniem posła Kamińskiego powinniśmy w pierwszej kolejności podziękować za współpracę pracownikom z zagranicy.

Skutki gospodarcze tej pandemii będą duże. Pierwszy raz od przełomu XX/XXI wieku w Polsce pojawi się prawdziwe bezrobocie, i to na skalę, jakiej od dłuższego czasu nie znamy. W związku z tym pojawi się pytanie, o kogo w pierwszej kolejności powinno dbać państwo polskie czy na kogo powinno zwracać uwagę takie ugrupowanie jak nasze, w którym komponent narodowy jest bardzo silny. Dla nas jest to oczywiście naród polski, o który musimy najbardziej dbać.

Podkreślił także że to naród Polski powinien być na pierwszym miejscu i to o niego powinniśmy dbać.

 To naród polski musi być na pierwszym miejscu. Będzie duże bezrobocie, więc jeśli chcemy o niego dbać, to powinniśmy pożegnać tę całą rzeszę pracowników z zagranicy, która w ostatnich latach, za sprawą prowadzonej polityki, została ściągnięta do Polski.

Poseł zwrócił uwagę, że nie tylko imigranci ukraińscy mogą być problemem, ze względu na to że pracuje u nas masa pracowników spoza europy jak na przykład z Azji.

 Tu nie chodzi tylko o Ukraińców, bo widzimy całą rzeszę innych zagranicznych pracowników. Na przykład w mojej rodzinnej Zielonej Górze widać całą rzeszę pracowników z Azji. Jest więc pytanie, czy powinniśmy ich tu trzymać, gdy Polacy nie będą mieli pracy. My uważamy, że nie – że jako państwo powinniśmy położyć temu kres, przyjrzeć się temu, co działo się w ostatnich latach, czyli kto, na jakiej zasadzie i ilu tych pracowników ściągnął. Jeśli nie będzie w Polsce pracy i nie będzie już podstaw, żeby ich tu trzymać, to powinniśmy ich po prostu pożegnać.

Według szacunków podanych przez portal kresy.pl w związku z pandemią do tej pory na Ukrainę wróciło 72,3 tys. osób. Jest to niewiele w skali wszystkich pracujących Ukraińców na terenie naszego kraju, których jest około 1,5 miliona. Kamiński uważa że masowe zwolnienia wśród tej grupy może doprowadzić do zamieszek podobnych do tych z zachodu europy.

Nie możemy sobie pozwolić na to, że gdy u nas pojawi się wysokie bezrobocie i część z pracowników ukraińskich również będzie zwalniana z pracy, żeby oni w dużej mierze w Polsce zostawali, nie pracując, a korzystając ze wszystkiego, co im daliśmy i co państwo polskie im oferuje. Prędzej czy później to doprowadzi do zamieszek i tego, co już znamy na zachodzie Europy.

Źródło: Kresy.pl

Jan Jarmuła

Czytaj Wcześniejszy

Rafał Bartosiewicz: „Myśmy tak odbiegli od innych narodów, że święcimy klęski, gdy tamte święcą zwycięstwa”

Czytaj Następny

Wszechpolacy krytykują działania PISu: „Czas by władzę przejęli nacjonaliści!”

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *