Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej zdewastował pomnik Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim! | Narodowcy.net

Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej zdewastował pomnik Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim!

Pod koniec grudnia oburzenie wśród internautów i mieszkańców Starogardu Gdańskiego spowodował antyklerykalny akt wandalizmu na pomniku papieża Jana Pawła II przy jednej z głównych ulic, we wcześniej wspomnianym mieście.

Przy oblanym farbą pomniku znalazły się także typowe dla skrajnej lewicy i innych antyklerykałów tabliczki z hasłami o pedofilii w Kościele. Na szczęście pomnik błyskawicznie został wyczyszczony przez mieszkańców Starogardu Gd., a głównie kibiców lokalnego KP Starogard Gdański. Pisaliśmy o tym zaraz po wydarzeniu TUTAJ.

Kilka tygodni po dewastacji pomnika Ojca Świętego policja zatrzymała sprawcę aktu wandalizmu i doprowadziła go na komendę. Sprawcą okazał się kandydat do Rady Miasta Starogardu Gd. z ramienia Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna). W opisie pod jego kandydaturą napisane jest, że główny cel jego działań to walka o równość, tolerancję i wzajemny szacunek. Nie zabrakło tak także jego innych “osiągnięć” jak organizowanie protestów “w obronie demokracji”, walkę o prawa osób LGBT oraz że wspiera on dążenia do “świeckiego państwa” (widać w jaki sposób).

Jest on również gorącym zwolennik WOŚP i Jerzego Owsiaka co widać po jego wpisach na portalach społecznościowych. Nie braknie na nim, także wpisów antyrządowych oraz udostępnień polityków takich jak choćby Rafał Trzaskowski.

38-letni aktywista odpowie wkrótce za znieważenie pomnika upamiętniającego papieża oraz za obrazę uczuć religijnych za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze