Nowy Sondaż Kibiców! – Ruch Narodowy na czele, Wolność druga, ogromny spadek Kukiz'15

Krótko po rozpoczęciu się roku 2019 Agencja Sport Alalytics we współpracy z portalem 12zawodnik.pl przeprowadziła sondaż poparcia dla partii politycznych wśród polskich kibiców. Sondaż po raz kolejny potwierdza, że polskie środowisko kibicowskie jest w zdecydowanej większości nacjonalistyczne i prawicowe.

Najwięcej ankietowanych kibiców, bo aż 23% popiera  Ruch Narodowy, czyli partię o poglądach nacjonalistycznych, katolickich, eurosceptycznych i narodowo-solidarystycznych. Narodowcy zaliczyli niemal 5% wzrost poparcia w stosunku do pierwszego sondażu kibiców [Sondaż kibiców, wrzesień 2018].

Na drugim miejscu plasuje się Wolność, Janusza Korwin – Mikke, która mogłaby liczyć na 17% poparcia fanów piłki nożnej. Co ciekawe Partia Wolność, również jest partią zdecydowanie antyunijną tak jak zajmujący pierwsze miejsce RN co może świadczyć, także o podejściu kibiców do Unii Europejskiej.

Następna z 14% poparcia plasuje się partia rządząca, czyli Prawo i Sprawiedliwość. Na czwartym miejscu znajduje się ruch, który zanotował największy spadek poparcia (niemal 10%), a mianowicie ruch Kukiz’15, który zdecydowało się poprzeć 10%, ankietowanych. Warto przypomnieć, że ruch Pawła Kukiza wcześniej przewodził w kibicowskim sondażu.

Dalej Platforma Obywatelska, której ufa 5% kibiców oraz otrzymujący w tym sondażu 2% PSL oraz zamykający grono partii, których popiera przynamniej procent kibiców Kongres Nowej Prawicy z 1% poparcia. Prawica RP – Marka Jurka oraz SLD otrzymały poparcie w okolicach 0,5%. Tak wyglądają preferencje polityczne kibiców na styczeń 2019.

Sondaż Kibiców, Styczeń 2019

źródło: SportAnalytics.pl

Rafał Buca

Czytaj Wcześniejszy

Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej zdewastował pomnik Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim

Czytaj Następny

Kibol i Wszechpolak – to tak można?

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *